fbpx
Close

Poola ja Argentiina mängivad alagrupivõidule, Hispaania edasipääsule lähedal

Hubert Hurkacz on saanud ATP Cupil kaks võitu. / Foto: Reuters/Scanpix

Sydneys jätkuval võistkondlikul ATP Cupil on selgunud, et D-grupis mängivad esikohale Poola ja Argentiina, A-grupis võib Hispaaniale viimases voorus piisata isegi 1:2 kaotusest.

D-grupis alistas Argentiina Kreeka ja Poola Gruusia võrdselt 3:0. Stefanos Tsitsipas, keda Kreeka avavoorus üksikmängus välja ei pannud, mängis seekord esimese reketi kohal, kuid kaotas Diego Schwartzmanile (ATP 13.) 7:6, 3:6, 3:6. Tsitsipas on praegu taastumas küünarnukivigastusest ning seisul 0:2 kreeklased teda paarismängus enam välja ei pannud. Ka Poola sai võidu oodatust kergemalt, sest Gruusia ei pannud välja Nikoloz Basilašvilit. Üllatus oli aga see, et maailma 9. reket Hubert Hurkacz mängis 570. reketi Aleksandr Metreveli juunioriga kolm setti – 6:7, 6:3, 6:1. Võib uskuda, et viimase vooru tähtsusetus (kuigi ATP punktid on mängus) matšis Kreeka – Gruusia enam kumbki staar ei mängi. Poolal ja Argentiinal on võrdselt 2 võitu ja otsustab omavaheline mäng.

A-grupis alistas Hispaania Norra 3:0 ja selleks pidi maailma 19. reket Roberto Bautista Agut alistama 8. reketi Casper Ruudi 6:4, 7:6. Teises matšis kaotas aga Novak Djokovicita mängiv Serbia Tšiilile 1:2. Esireketite kohtumistes sai Christian Garin seisul 4:6, 6:4, 3:0 loobumisvõidu Dušan Lajovicilt. Teise punkti teenis Tšiili paarismängust. Serbia võib veel Hispaania kinni püüda, aga kui tekib “surnud ring”, ei aita neile isegi 2:1 võidust.

scroll to top