Kanada võitis ATP Cupi

Denis Shapovalov (ees) ja Felix Auger-Aliassime tõid Kanada võidu. / Foto: Reuters/Scanpix

Sydneys lõppes pühapäeval ATP Cup, mille finaalis alistas Kanada Hispaania 2:0. Paarismäng on veel ajakavas kirjas, kuid seda tõenäoliselt enam ei peeta.

Märkisime juba eilse poolfinaali järel, et Kanada alustas turniiri 0:3 kaotusega USA-le, aga sai soodsate asjaolude kokkulangemisel alagrupis esikoha. Tõsi, turniiri esimeses mängus ei teinud Kanadal üksikmängus kaasa maailma 14. reket Denis Shapovalov, kes enne tänast oli kolmest üksikmängust võitnud kaks. Shapovalovi tänane mäng Pablo Carreno Bustaga algas selliselt, et kohe esimeses geimis päästis kanadalane viis murdepalli. Poolfinaalis Roman Safiulliniga oli Shapovalov ühes geimis isegi kuus murdepalli päästnud, seega on võitlusvaim olnud tema hea omadus. Lõpuks murdis Shapovalov Carreno Busta servi õigel hetkel seisul 5:4, kui vastasel enam tagasitegemise võimalust ei jäänud. Teises setis oli Shapovalov 4:1 ees, kuid siis tegi esimese murde ka Carreno Busta. Ent seisul 3:4 andis hispaanlane uuesti oma servi ära ning enam pääsu polnud – 6:4, 6:3.

Esireketite kohtumine algas Hispaaniale lootustandvalt, kui Roberto Bautista Agut murdis Felix Auger-Aliassime’i servi juba teises geimis. Kuid see helge hetk kestis vaid mõne minuti, sest kohe murdis kanadalane pallingu tagasi. Tie-break’is tegi Auger-Aliassime kaks minimurret seisuks 4:1 ja võitis 7:3. Teise seti lõpp alates seisult 3:3 kujunes kiireks – Auger-Aliassime loovutas kolme geimiga vaid kaks punkti, selle hulgas murre ja nii vormistas ta Kanadale ATP Cupi tiitli 7:6, 6:3 võiduga.