fbpx
Close

Venemaa astus suure sammu poolfinaali suunas

Saagem tuttavaks: ATP Cupi üllataja Roman Safiullin. / Foto: EPA/Scanpix

Nõrgendatud koosseisus Sydney ATP Cupil mängiv Venemaa on teel poolfinaali, sest meeskonna teine reket Roman Safiullin (ATP 167.) on saanud juba kaks võitu maailma esisaja mängijate üle.

Kui pühapäeval alistas Safiullin maailma 58. reketi Arthur Rinderknechi (Prantsusmaa), siis tänases matšis Austraaliaga sai ta jagu James Duckworthist (ATP 49.) 7:6, 6:4. Sealjuures oli Safiullin esimeses setis 2:5 taga. Kui matšis Prantsusmaaga oli maailma teine reket Daniil Medvedev üllatuslikult kaotanud, siis seekord vormistas ta 6:4, 6:2 eduga Alex De Minauri üle matšivõidu Venemaale. Tähtis oli ka see, et Venemaa võitis paarismängu, sest 3:0 edu Austraalia üle jätab talle ühel juhul võimaluse isegi Itaaliale 1:2 kaotada ja B-alagrupp ikkagi võita.

Itaalia alistas täna Prantsusmaa samuti 3:0. Kuid ainus võistkond, kelle koosseisus mängib ATP Cupil kaks esikümne meest (Matteo Berrettini ja Jannik Sinner) oli Austraaliale 1:2 kaotanud ja kui nüüd tekiks surnud ring kolme meeskonna vahel, peaks Itaalia alagrupi võitmiseks alistama Venemaa 3:0. Kui Austraalia kaotab Prantsusmaale, piisab Itaaliale ka 2:1 võidust, sest esmatähtis on omavaheline mäng, ehkki ka mänguvõitude suhe 6:3 oleks siis Venemaal ja Itaalial võrdne.

Seevastu ülipõnev seis on tekkinud C-grupis, kus pärast teist vooru on kõik meeskonnad saanud ühe võidu ja ühe kaotuse. Kolmanda vooru järel saavad kaks meeskonda teise võidu ja siis oleneb kõik sellest, millised meeskonnad esikohta jagavad, sest loeb omavaheline mäng. Täna alistas Saksamaa USA 2:1 ja Kanada Suurbritannia 2:1. Sakslased kindlustasid võidu juba üksikmängude järel, sest ka nende teine reket Jan-Lennard Struff sai jagu John Isnerist. Alexander Zverevi edu Taylor Fritzi vastu oli juba ootuspärane. Kanadale tõid võidud Felix Auger-Aliassime esimesel “laual” ja paar Auger-Aliassime/Denis Shapovalov, kes üllatavalt kergelt 6:4, 6:1 alistasid paarismängu spetsialistid Jamie Murray ja Joe Salisbury.

Viimases voorus kohtuvad USA – Suurbritannia ja Saksamaa – Kanada. Seis on väga omapärane, sest kui näiteks USA alistab britid, peab ta lootma, et Kanada võidab teise mängu, siis on ameeriklased esimesed. Kui võidab Saksamaa, edestaks ta USA meeskonda. Vastupidiselt peavad britid võidu korral lootma, et võidab Saksamaa. Nii et ühe mängu tulemus sõltub igal juhul teisest.

scroll to top