fbpx
Close

Üllatused ATP Cupil: Itaalia kaotas ja Daniil Medvedev kaotas, kuid Venemaa võitis

Alex De Minaur juubeldab pärast Matteo Berrettini alistamist. / Foto: EPA Scanpix

Sydneys on võistkondlikul ATP Cupil kõigis alagruppides peetud esimene voor ja juba on sündinud ka mõned üllatused.

Peamiselt leidsid üllatused aset B-grupis, kus favoriidiks peetakse Itaaliat, sest tiitlikaitsja Venemaa esineb nõrgendatud koosseisus (maailma teist reketit Daniil Medvedevit toetab teise üksikmängijana 167. reket Roman Safiullin). Kuid matšis Prantsusmaaga juhtus selline lugu, et Safiullin võitis, aga Medvedev kaotas! Safiullin üllatas maailma 58. reketit Arthur Rinderknechi 2:6, 7:5, 6:3. Pöördepunkt oli teise seti 9. geim, kui Safiullin päästis seisul 4:4 kolm murdepalli. Medvedev aga kaotas maailma 35. reketile Ugo Humbertile 7:6, 5:7, 6:7. Sealjuures juhtis avaseti võitnud Medvedev murdega nii teises kui kolmandas setis, kuid jäi lõpus alla. Samas koosseisus paari mänginud venelased siiski võitsid Fabrice Martini ja Edouard Roger-Vasselini 6:4, 6:4 ning teenisid 2:1 matšivõidu.

Itaalia jäi aga 1:2 alla Austraaliale. Jannik Sinner tõi võidu ära, kuid maailma 7. reket Matteo Berrettini kaotas Alex De Minaurile (ATP 34.) 3:6, 6:7. Paarismängus ei olnud enam üllatus, et spetsiaalpaarismängijad John Peers ja Luke Saville said jagu Berrettinist ja Simone Bolellist.

C-grupis kaotas Saksamaa Suurbritanniale 1:2, ent vaatamata maailma kolmanda reketi Alexander Zverevi osalemisele võis kergeks soosikuks pidada britte. Üksikmängud lõppesid siin seaduspäraselt – Zverev alistas Cameron Norrie ja Dan Evans Jan-Lennard Struffi. Paarismängus olid aga Evans ja Jamie Murray tugevamad Zverevist ja Kevin Kravietzist 6:3, 6:4. USA alistas kuivalt 3:0 Kanada, kuid kanadalastel tegi koroonaviirusest paranenud Denis Shapovalov kaasa ainult paarismängus, ent silma pähe saada ei aidanud. Kanada esireket Felix Auger-Aliassime kaotas kolmes setis Taylor Fritzile.

Ülejäänud kahes alagrupis mängiti laupäeval ja tulemused olid sellised: A-grupis Hispaania – Tšiili 3:0 ja Serbia – Norra 2:1 (Novak Djokovic ei osale) ning D-grupis Argentiina – Gruusia 3:0 ja Poola – Kreeka 2:1. Sarnaselt Shapovaloviga ei mänginud ka maailma 4. reket Stefanos Tsitsipas kaasa üksikmängus, sest ta ei soovinud küünarnukivigastusest taastumise järel end kohe proovile panna maailma esikümne mängija Hubert Hurkaczi vastu. Nii sai Poola 2:0 ette, aga paarismängus oli Tsitsipas platsis ja aitas saada üht punkti, mis tõenäoliselt siiski Kreekat ei päästa, kui järgmistes voorudes suuri üllatusi ei sünni.

scroll to top