ATP Cupil pääsesid veerandfinaali Venemaa, Suurbritannia ja Austraalia

Ainult võite tunnistanud Nick Kyrgios (esiplaanil vasakul) ja Alex De Minaur (paremal) elavad kaasa oma võistkonna paari edule. / Foto: EPA/Scanpix

Kolmes Austraalia linnas jätkuval ja esmakordselt peetaval ATP Cupil on selgunud lõppseis kolmes alagrupis, kust said edasi kaheksa parema play-offi Venemaa, Suurbritannia ja Austraalia.

C-grupp (mängiti Sydneys) on seni ainus, kus ükski meeskond ei lõpetanud täiseduga, sest Suurbritannia kaotas üllatuslikult Bulgaariale, aga võitis Belgiat. Kuid tänases viimases voorus alistas Belgia Bulgaaria 2:1 ja vastavalt mänguvõitudele läksid edasi britid suhtega 6:3 (geime võidetud 56,99%). Belgia sai samuti kirja 6:3 (51,50%) ja Bulgaaria 5:4. Esialgu on Belgial hea lootus pääseda veerandfinaali ühena kahest paremast teise koha meeskonnast, sest ta on hetkeseisuga nende seas liider. Üksikkohtumistest selles grupis veel nii palju, et ka esireketite mängud lõppesid siin “surnud ringiga”: Grigor Dimitrov (Bulgaaria) alistas Daniel Evansi (Suurbritannia), Evans omakorda David Goffini (Belgia) ja Goffin täna Dimitrovi. Moldova selles grupis matšivõitu kirja ei saanud, kuid ühe punkti Bulgaaria vastu paarismängus siiski teenis.

D-grupis (Perth) valitses Venemaa vääramatult. Idanaabrite meeskond on ka üks peamistest favoriitidest, sest tema eest mängivad Daniil Medvedev (ATP 5.) ja Karen Hatšanov (17.). Kolm matšivõitu saanud Venemaa kaotas vaid ühe paarismängu USA-le. Kuid ameeriklased jäid alagrupis hoopis viimaseks, sest kaotasid suure üllatusena Norrale (Christian Ruud võitis John Isnerit ja edu saatis norralasi ka paarismängus) ja täna Itaaliale. Itaalia (alagrupis 2 võitu) lõpetas võitude suhtega 5:4, mistõttu nad teisena edasi ilmselt ei pääse. “Süüdi” on selles Fabio Fognini, kes samuti kaotas Ruudile, aga matši Norra vastu Itaalia siiski 2:1 võitis. Vaja olnuks 3:0 võitu.

F-grupis (Brisbane) sai koduste pöidlahoidjate rõõmuks 3 võiduga esikoha Austraalia, aga tegemist oli üsna ühtlase tasemega seltskonnaga ning ükski võit ei tulnud austraallastele lihtsalt, ehkki nende mänguvõitude suhe oli 9:0! Kuid näiteks tänagi alistas John Millman maailma edetabelis 486. kohal asuva Michail Pervolarakise alles 4:6, 6:1, 7:6 ja Nick Kyrgios maailma 6. reketi Stefanos Tsitsipase 7:6, 6:7, 7:6. Esimeses kahes voorus Austraalia esireketina mänginud Alex De Minaur kulutas kolm setti nii Alexander Zverevi (Saksamaa) kui ka Denis Shapovalovi (Kanada) alistamiseks. Sealjuures olid mõlemad vastased ATP edetabelis De Minaurist eespool. Võitmatuks jäi ka paar Chris Guccione/John Peers. Teise koha teenis Kanada, kuid mänguvõitude suhe 5:4 jätab Davis Cupil üllatuslikult finaali saanud meeskonnale vähe võimalusi veerandfinaali pääseda.

Homme mängitakse viimane voor A-, B-, ja E-grupis, kus esialgu on täisedu kahe võiduga Serbia (A), Hispaania (B), Jaapan (B) ja Horvaatia (E). Kui Hispaania ja Jaapani matš lõpeb 2:1 emba-kumba võiduga, oleks ka kaotajal hea šanss veerandfinaali pääseda. Mujal on seis ebaselge. Teada on ka see, et omavahel kohtuvad veerandfinaalis Austraalia – Suurbritannia.

Vaadake ATP Cupi tabeliseise siit. Samalt veebiküljelt leiate ka üksikkohtumiste tulemused.