fbpx
Close

Elena Malõgina kohtub põhiturniiril Australian Openi saatusliku kaotajaga

– Elena Malõgina / Foto: Toomas Kuum

Eesti naiste kolmas reket Elena Malõgina pääses Hong Kongis ITF-i 25 000 dollari auhinnafondiga turniiril põhitabelisse ja kohtub avaringis neljandana asetatud Jana Fettiga (Horvaatia, WTA 240.).

Põhiturniirile jõudis Malõgina tänu sellele, et alistas täna kvalifikatsiooni otsustavas ringis Anchisa Chanta (Tai) 7:5, 6:2. Malõgina oli esimeses setis 1:4 taga, kuid pärast seda valitses mängu vääramatult.

Fett on tugevuselt teine tennisist, kellega Malõgina oma karjääri jooksul kohtunud, sest eelmisel aastal oli ta FedCupil vastamisi esisajasse kuulunud rootslanna Johanna Larssoniga.

Ent Fett on tuntud ka ühe teise fakti poolest – nimelt oli tema kätes 2018. aasta Australian Openi naiste üksikmängu saatus. Tollal 21-aastane Horvaatia neiu juhtis Caroline Wozniacki vastu 6:3, 5:1, 40:15, aga kaotas mängu. Väidetavalt võis Fetti serv teisel matšpallil joont riivata, aga kohtunik luges selle auti ja horvaaditar challenge’it ei kasutanud. Kuigi pealtnägijate arvates võinuks kasutada… Hiljem võitis Wozniacki kogu turniiri ja teenis oma karjääri ainsa esikoha suurel slämmil.

Nüüd on Fett, kes 2018. aasta algul pääses slämmiturniiril otse põhitabelisse ja paiknes esisaja lähistel (parim koht 97.), sedavõrd langenud, et peab mängima ITF-i turniire ega pruugi pääseda isegi Australian Openi kvalifikatsiooni. Malõgina jaoks on homne kohtumine aga üsna hea taseme kontroll.

scroll to top