fbpx
Close

Aslan Karatšev alistas Novak Djokovici Belgradi “lõvikoopas”!

– Aslan Karatsev / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma esireket Novak Djokovic ei saa Euroopa liivaväljakute hooajal jalgu alla, kui isegi oma koduses Belgradis ei jõudnud ta turniiri finaali.

Monte Carlos oli Djokovic langenud maailma 33. reketi (praegu 26.) Daniel Evansi (Suurbritannia) käe läbi, Belgradis oli serblase alistajaks Aslan Karatšev (Venemaa, ATP 28.), kes sel turniiril asetatud kolmandana. Nii ei olnud maailma esireketi alistamiseks vaja isegi TOP 20 mängija “sekkumist”.

Tänane poolfinaal oli küllaltki paljude pööretega, kus venelase peamine pluss seisnes murdepallide päästmises. Djokovicil oli kokku 28 (!) murdepalli, millest ta realiseeris 5, aga Karatšev 16st 6. Esimeses setis läks Djokovic ette 3:0, aga pärast kaht murret juhtis Karatšev oma servil 5:4. Djokovic viigistas, aga kaotas seisul 5:5 jälle oma servi ning vaatamata kolmele murdepallile enam avasetti tie-break’i viia ei suutnud.

Teises setis juhtis Djokovic 2:0, siis aga Karatšev 4:2. Selle seti lõpp oli ainus, kus Djokovic pääses kergemalt, sest tal oli venelase kahes servigeimis kokku kolm murdepalli, aga ta võitis mõlemad geimid ja seti 6:4. Pärast seda ilmselt ei tekkinud kahtlust, et maailma esireket on pääsenud, aga Karatšev arvas teisiti. Seisuni 3:3 ei kasutanud Djokovic 8 ja Karatšev 5 murdepalli, kuni sellel seisul venelane ikkagi murdis. Veel oli serblasel võimalus seisul 4:5, aga kaks murdepalli jäi kasutamata. Talle täiesti mitte iseloomulikult ei võitnud Djokovic otsustavas setis 10st murdepallist ühtki ja Karatšev võttis võidu 7:5, 4:6, 6:4.

Ühtlasi tegid mängijad ka 2021. aasta ATP turniride rekordi, kui pidasid 3 tundi ja 25 minutit kestnud mängu. Senine pikim mäng (3 h 20 min) toimus Marbella turniiril, kus slovakk Norbert Gombos alistas argentiinlase Federico Delbonise 5:7, 7:6, 7:6.

Karatševi mängust on jäänud mulje, et erilist relva tal justkui polegi ja mees on jõudnud TOP30 sekka täiesti tühjalt kohalt. Treenerist ekspert Harri Neppi sellega ei nõustu: “Karatšev liigub uskumatult hästi ja eeskäsi on tal väga terav. Mis on võib-olla nõrk külg, et serv tal kuigi võimas ja efektiivne pole.”

Djokovic oli Karatševit üsna lihtsalt võitnud Australian Openi poolfinaalis, kuhu venelane üllatuslikult jõudis. Nüüd sai aga Karatšev otse “lõvikoopas” karjääri väärtuslikema võidu. Tõsi, võib-olla on Djokovici “lõvikoobas” hoopis Melbourne, kus ta on võitnud üheksa tiitlit…

scroll to top