fbpx
Close

Sünnipäevalaps Alcaraz kohtub finaalis “õnneliku kaotajaga”

Carlos Alcaraz tähistab sel pildil 2022. aasta Madridi turniiri võitu. / Foto: Reuters/Scanpix

Madridi ATP Masters 1000 turniiri finaalis kohtuvad tiitlikaitsja Carlos Alcaraz (Hispaania) ja maailma edetabeli 65. reket Jan-Lennard Struff (Saksamaa), kes pääses põhiturniirile nn õnneliku kaotajana (lucky loser).

Tennisnet juba kirjutas pikemalt Struffist ja tema poolfinaalivastasest Aslan Karatsevist, kes tõuseb järgmisel nädalal maailma edetabelis 121. kohalt 51-ks. Selles loos on ka kirjas, et Struff pidanuks edetabelikohaga saama põhitabelisse, aga ta jäi tõusuga hiljaks. Nii et mõnes mõttes oli õiglane, et just Struff sai õnnelikuks kaotajaks ja selle läbi koguni finaali. Sakslane on ka esmaspäevaks garanteerinud vähemalt 28. edetabelikoha, mis on tema karjääri kõrgeim.

Kuid enne peeti esimene poolfinaal, kus Alcaraz alistas eriliste probleemideta Borna Corici (Horvaatia, 17) 6:4, 6:3, Tõsi, teises setis küll Alcaraz ühe oma servigeimi kaotas, aga nii enne kui ka pärast seda geimi murdis ta ise Corici pallingu, mistõttu kaotusseisu hispaanlane ei sattunud. Kohe pärast mängu toodi kohale suur tort tähistamaks Hispaania tennisetalendi 20. sünnipäeva. Finaalipääs oli muidugi ka sobiv kingitus.

“Mulle tähendab palju siin Madridis jälle finaali jõuda,” ütles Alcaraz. “See on minu jaoks eriline paik ja mul on mälestused juba sellest ajast, kui mängisin siin U12 klassi turniiril. Sellisel päeval 20-aastaseks saada on ka eriline ning püüan finaali nautida ja Hispaaniale rõõmu tuua.”

Struffi ja Karatsevi mäng kestis ühe seti ja 38 minutit rohkem kui esimene poolfinaal. Struff asus 3:1 juhtima, aga kaotas siis kiirelt järgmisest 22st punktist 18, mis tähendas Karatsevi 5:3, 30:0 edu. Selle geimi Struff veel oma servil päästis, aga järgmist mitte. Kuid teises ja kolmanda setis tegi murdeid (kummaski ühe) ainult Struff. Ta servis eriti veenvalt teises setis, kus ta oma viies pallingugeimis loovutas kokku neli punkti. Otsustava sett läks põnevamalt ja esimesed kaks murdepalli teenis Karatsev, aga murde ikkagi Struff seisul 2:2. Seejärel oli sakslasel seisul 5:3 neli matšpalli, kuid Karatsev hoidis servi. Kuid Struffil oli varuks pallinga ja ta võitis mängu 4:6, 6:3, 6:4.

Statistika näitab, et esimene serv oli Struffi edu võti. Ta võitis ässad 15:3, oli parem esimese servi protsendiga 77 vs 72% ja võitis punkte esimeselt pallingult pisut rohkem (73 vs 70%). Teiselt servilt oli edukam Karatsev, aga need numbrid teda ei aidanud. Nagu eile kirjutasime, oli Karatsev kvalifikatsiooniturniiril Struffi võitnud ja just sel põhjusel tuligi sakslasel kasutada õnneliku kaotaja reegli abikätt, ehkki see käsi ulatatakse vaid siis, kui keegi põhiturniiril viimasel hetkel loobub.

Struffist sai esimene lucky loser, kes on jõudnud Masters 1000 turniiri finaali. Ka enda jaoks oli see Struffile esimene suur finaal, varem oli ta mänginud veerandfinaalis 2020. aastal Cincinnatis ja kaks nädalat tagasi Monte Carlos. “Minu jaoks on see imeline,” ütles Struff. “Nii suurele edule ma ei mõelnudki. Olen enne mänginud Müncheni finaalis 2021. aastal, aga siis ei olnud Covid-i tõttu pealtvaatajaid, Nüüd on siin erakordne publik ja usun, et see saab hea olema ka pühapäeval.”

scroll to top