fbpx
Close

Sabalenka võitis Halepit märksa lihtsamalt kui Kontaveiti

Arina Sabalenka. / Foto: Zumapress/Scanpix

Arina Sabalenka (Valgevene, 5), kes reedel oli kaks setti suures hädas Anett Kontaveidi vastu, võitis täna Stuttgardi turniiri poolfinaalis märksa lihtsamalt Simona Halepi (Rumeenia, 2) 6:3, 6:2.

See tundub uskumatu kokkusattumus, aga Sabalenka kohtub Anettiga alati tippvormis olles. Sest kolmel turniiril, kus nad on omavahel kohtunud, on valgevenelanna finaalini välja läinud. Muidugi esimesel korral kohtusidki nad finaalis, aga ka see näitab, et tollel turniiril oli Sabalenka hoos. Ei vea! Sabalenka servis täna isegi paremini, sest ta tegi ainult ühe topeltvea (Anetti vastu 8) ja lõi esimest servi sisse 70% (eile 63%). Halepil oli kasutada kolm murdepalli, kuid kõik jäid realiseerimata.

Finaalis kohtub Sabalenka maailma esireketi Ashleigh Bartyga (Austraalia), kes võib aprillis võita teise turniiri, sest ta sai esikoha ka Miamis. Võiduseeria pole Bartyl siiski käsil, sest vahepeal kaotas ta Charlestoni turniiri veerandfinaalis Paula Badosale (Hispaania). Barty alistas täna Elina Svitolina (Ukraina, 4) samamoodi nagu ukrainlanna oli eile võitnud Petra Kvitovat (Tšehhi, 7). Tõsi, kui eile päästis Svitolina teises setis kaks matšpalli, siis Barty oma kaotusseisuga nii kaugele ei vajunud, kuid oli vastase servil taga 4:6, 4:5. Täpselt nagu eile Kvitova, ei suutnud ka Svitolina võita servigeimi, mis toonuks talle matšivõidu. Lõpptulemus 4:6, 7:6, 6:2 Bartyle.

Miamis sai Barty Sabalenkast veerandfinaalis jagu, kuid nende omavaheliste kohtumiste üldseis on 3:3. Liivaväljakul ei ole nad aga varem kordagi omavahel mänginud. Kõik senised kohtumised on peetud väljaspool Euroopat ning Aasias on seis 3:0 Sabalenkale ja Austraalias/Ameerikas 3:0 Bartyle.

Kui Sabalenka võidab finaali, kerkib ta maailma edetabelis Bianca Andreescust (Kanada) mööda kuuendale kohale. On ka kindel, et Kontaveit on järgmise nädala edetabelis 29. ja Kaia Kanepi 66. Anett langes kaks kohta, sest ta oli kaks aastat tagasi Stuttgardi finalist ja punktid läksid maha. Kaia langes ühe koha võrra, sest temast möödus Sorana Cirstea (Rumeenia), kes homme mängib Istanbuli turniiri finaalis Elise Mertensiga (Belgia, 1).

scroll to top