Suursoosikud võitsid, Mannarino ja Karatsev mängisid kella poole kolmeni öösel

Matteo Berrettini sai raske võidu tulevikulootuse üle. / Foto: Imago Images/Scanpix

Australian Openil oli meeste üksikmängu päev reedel väga pikk ja lõppes kohaliku aja järgi alles kell 2.30 laupäeva öösel. Kokku kestsid mängud 15,5 tundi.

Kuid enne maratonmängu juurde minekut ütleme, et kõik esikümnemehed said võidu, kuigi Matteo Berrettini (Itaalia, 7) kõige napimalt. Aga seda oligi arvata, et 18-aastane Carlos Alcaraz (Hispaania, 31) hakkab itaallasele tõsiselt vastu. Berrettini võitis lõpuks 6:2, 7:6, 4:6, 2:6, 7:6. Geime ja punkte (159:159) võideti võrdselt, kuid kaks tie-break’i, neist otsustav 10 punktini, langesid kindlalt Berrettini kasuks. Murdeid tegi aga rohkem Alcaraz (4:3). Samas ei olnud noorel hispaanlasel lõpus mingit võidulootust, hoopis Berrettini jättis seisul 6:5, 40:30 kasutamata matšpalli vastase servil. Matši tie-break’is läks itaallane oma teed seisult 3:4, kui ta võitis 10:5. Samas ei olnud veel seis 5:8 Alcarazile sugugi lootusetu, sest ta oli taga ainult ühe murdega ja ees kaks oma servi. Kuid Berrettini võitis viimased punktid tõrjel. Statistiliselt oli paremusi nii ühel kui teisel, aga võib-olla on märkimisväärne, et äralöögid võitis Alcaraz 51:38, nende hulgas ässad 12:10.

Alexander Zverev (Saksamaa, 3) ei loovutanud settigi, Rafael Nadal (Hispaania, 6) ühe siiski loovutas, kuid tal oli ka keerulisem vastane – Karen Hatšanov (Venemaa, 28). Nadali võidunumbrid olid 6:3, 6:2, 3:6, 6:1. Esimeses setis oli Nadal servil lausa vääramatu, ta võitis 21st punktist 20, kuid alates teisest setist sai Hatšanov natuke vastu. Esmalt oli tal üks murdepall ja kolmandas setis õnnestus lõpuks ka murre. Kuna selles setis oli ka Hatšanovi enda serv kõige parem, siis nii ta seti võitiski, aga üldjoontes oli Nadal igas elemendis parem. Näiteks punktidega võitis Nadal 118:89, mis on ikka suur ülekaal.

Ja lõpuks ka päeva viimasest mängust, kus kohtusid Aslan Karatsev (Venemaa, 18) ja Adrian Mannarino (Prantsusmaa, ATP 69.), kes oli teises ringis üllatanud Hubert Hurkaczit (Poola, 10). Mäng kestis lõpuks 4 tundi ja 38 minutit ning sealjuures ei mängitud veel otsustavat setti – kaua sel juhu mäng kestnuks? Nüüd lõppes ta kohaliku aja järgi kell 2.30 Mannarino võiduga 7:6, 6:7, 7:5, 6:4. Palju oli ka pikki geimie, näiteks veel neljanda seti lõpus kestsid seitsmes ja kaheksas geim mõlemad 18 punkti (ajalisel vastavalt 10.36 ja 11.06). Karatsev päästis seisul 2:4 neli murdepalli ja Mannarino seisul 4:3 kolm murdepalli.

Murdeid ei olnud üldse seisuni 7:6, 5:5, siis hakkas aga juhtuma. Mannarino loovutas esimesena servi, sai selle kohe tagasi, aga kaotas tie-break’i. Kolmandas setis oli neli murret järjest ja siin võib endale tuhka pähe raputada Karatsev, sest ta oli kaks korda murdega ees, aga lõpuks kaotas seti. Lõpuks realiseeris Mannarino 24st murdepallist 5 ja Karatsev 9st 3. Venelane jäi peale ka ässade (16:11) ning esimese servi protsendi ja võidetud punktidega, kuid jäi kõvasti alla teisel servil, kus Mannarino võitis 61 ja Karatsev 44% punktidest. Karatsev oli ilmselgelt aktiivsem pool, sest tegi 77 äralööki ja 86 lihtviga, Mannarino “tagasihoidlikult” 32 äralööki ja 22 lihtviga, ent prantslane jäi ju plussi!

Rõõmustada võib nüüd Nadal, sest võitis ikkagi oletatavalt lihtsam vastane ja pealegi kulutas Mannarino nii palju jõuvarusid, et tal ei pruugi neid Hispaania staari vastu jätkuda.