fbpx
Close

Venemaa võitis Davis Cupil napilt Hispaania ja lülitas korraldajamaa välja

Daniil Medvedev. / Foto: AP/Scanpix

Davis Cupi finaalturniiri otsustav etapp toimub ilma Hispaaniata, kes korraldab kaks veerandfinaali, poolfinaalid ja finaali. See sai selgeks pärast Venemaa 2:1 võitu A-grupis Hispaania üle.

Matš osutus ootamatult tasavägiseks, milles oli taas süüdi Venemaa teine number Andrei Rublev, kes viimastel kuudel on alavormis. Pühapäeva õhtul kaotas Rublev 40-aastasele Feliciano Lopezile (ATP 106.) 6:2, 3:6, 4:6. Rublev juhtis 5:1, aga pärast seda enam ühtki servimurret ei teinud, küll aga õnnestus Lopezil murda venelase serv korra nii teises kui kolmandas setis. Kuid hiilgevormis Daniil Medvedev end üllatada ei lasknud, kuigi oli Pablo Carreno Busta vastu teises setis oma servil 0:3, 15:40 taga. Medvedev võitis 6:2, 7:6. Otsustas paarismäng, kus Rublev ja Aslan Karatsev võitsid Marc Granollersi ja Lopezi 4:6, 6:2, 6:4. Otsustavas setis polnud murdeid seisuni 5:4 ja siis vajalikul hetkel Venemaa paar murdis.

Kuna teises hilisõhtuses mängus võitis Kolumbia USA 2:1, ei saanud E-grupist teise koha meeskond kindlasti edasi, sest Kolumbia mänguvõitude suhe oli 3:3. Kokku kolmel teiseks tulnud meeskonnal – Rootsil, Serbial ja Hispaanial oli see suhe 4:2, kuid setivõitude osas Rootsil +5, Serbial +3 ja Hispaanial +2. Võiks öelda, et hispaanlasi vedas alt kohtumine Ekuadoriga, kus nad kahes mängus võitsid alles otsustavas setis (kokku +4). Venemaa vastu mängis Hispaania südilt, aga vaja olnuks üht setti veel, näiteks Carreno Busta teist setti Medvedevi vastu.

Tabel näeb nüüd välja selline: ülalt alla kohtuvad Venemaa – Rootsi, Suurbritannia – Saksamaa, Itaalia – Horvaatia ja Kasahstan – Serbia. Favoriidid peaksid neis mängudes olema Venemaa, Suurbritannia, Itaalia ja Serbia.

scroll to top