fbpx
Close

Maailma esireket võitis kolme kuu jooksul kolmanda turniiri

Ashleigh Barty võidukarika ja Porschega. / Foto: EPA/Scanpix

Maailma esireket Ashleigh Barty kerkis tänasest ka 2021. aasta hooaja edukaimaks mängijaks, kui võitis kolmanda WTA turniiri alates veebruari algusest.

Veebruari algul sai ta esikoha Australian Openi eel peetud Yarra Valley Classic’ul, märtsis/aprilli algul Miamis WTA 1000 turniiril ja nüüd Stuttgardis WTA 500 turniiril, mille finaalis alistas Barty Arina Sabalenka (Valgevene, 5) 3:6, 6:3, 6:0.

Sabalenka jõuline mäng toimis vaid esimeses setis, kus seisuni 3:3 oli mõlemal kolm murdepalli, mis jäid kasutamata, kuid seejärel tegi valgevenelanna ainsa murde. Ent täpselt samamoodi nagu veerandfinaalis Anett Kontaveidi vastu, oli Sabalenka jaoks õnnetuim teine sett, kus ta tegi 14 lihtviga ja ainult 3 äralööki. Barty sai üsna hästi hakkama Sabalenka pallinguga. Ta ei riskinud tõrjel, aga lõi täpselt ja piisavalt kavalalt, et vastane ei saaks kohe rünnata. Sabalenkat võis häirida ka reielihase vigastus, teise ja kolmanda seti vaheajal lasi ta arstil reie kinni teipida. Otsustavas setis võitlust oli, Barty murde ja 3:0 eduseisu mängis Sabalenka peaaegu tagasi, aga loovutas seisul 2:3 uuesti oma servi ja enam mängu ei päästnud.

Nagu Stuttgardi turniirile omapärane, sõidutati autasustamisel Barty juurde sportauto Porsche Taycan, kuigi võitjad ei pruugi auhinda endale jätta. Kui esimese servi õnnestumisprotsent oli mõlemal finalistil võrdne (64), siis esimeselt pallingult võitis Barty 72 ja Sabalenka 56% punktidest. Murdepalle realiseeris Barty 12st 5 ja Sabalenka 10st 2.

Huvitav, et mõlemad mängijad hakkasid tippu tõusma eelkõige 2018. aasta teisel poolel ja sellest alates on nii Sabalenka kui ka Barty võitnud võrdselt 9 turniiri. Kuid Bartyl on nende hulgas ka Prantsusmaa lahtiste, WTA finaalturniiri ja kaks Miami WTA 1000 esikohta, aga Sabalenka polegi sellisel tasemel ühtki turniiri võitnud ja slämmiturniiril mitte kunagi 1/8 finaalist kaugemale jõudnud. Eks sel põhjusel ongi Barty esireket ja Sabalenka alles seitsmes. Naomi Osaka (Jaapan) on samal ajavahemikul võitnud neli slämmiturniiri, aga kokku kuus turniiri ehk kolme võrra vähem kui Barty ja Sabalenka.

Kui aga tulla tagasi sissejuhatava lause juurde, siis nüüd juhib Barty ka 2021. aasta punktitabelit 2501 punktiga. Osaka on kolme mängitud turniiriga kogunud 2400 punkti.

scroll to top