fbpx
Close

EELVAADE | Andrea Petkovic – parimate aegade tasemeni ei jõua, aga nõelata võib

Andrea Petkovic mullu Kremlin Cupil. / Foto: Sipa Press/Scanpix

Eelmisel aastal oli Hamburgi turniir just see, kust algas tollal 33-aastase Andrea Petkovici (Saksamaa, 8) uus tõus. Ta jõudis seal finaali ja koos kahe järgneva turniiriga võitis Petkovic 14st mängust 12.

See kõik on kirjas ka eelmises eelvaates, mille Tennisnet kirjutas enne Anett Kontaveidi (1) ja Petkovici kohtumist Moskva turniiri 2. ringis mullu sügisel. Kuid nüüd võib seda seeriat meelde tuletada, sest nad kohtuvad ju Hamburgis, mis näikse olevat Petkovicile õnnelik paik ja pealegi koduväljak.

Petkovic tõusis tollal hoobilt 130. edetabelikohalt 65ndaks ja on tänini selle koha enam-vähem säilitanud, sest hetkel asub endise Jugoslaavia juurtega sakslanna 67. kohal. Kui mõtleme Kaia Kanepi tänavusele tõusule, ei oleks ju mingi ime, et eestlannast kaks aastat ja kolm kuud noorem Petkovic (saab septembris 35) veel näiteks TOP30 piirile kerkiks. On ilmne, et parimate aegade tasemeni ta ei jõua, sest viimased tulemused seda ei eelda, aga kui sa oled kunagi esikümnesse kuulunud, võib sul olla veel oskusi ja üllatusvõimet piisavalt.

Tolle mängu Moskvas võitis Anett 6:1, 6:4 ja ta ei ole kahes senises omavahelises kohtumises settigi loovutanud. Tõsi, alates 2017. aasta kevadest on ka Anett kogu aeg olnud sakslannast edetabelis eespool ja praegune vahe on väga suur, aga samas jõudis ju Eesti esireket pärast aprillikuist Stuttgardi turniiri esimest korda veerandfinaali.

Petkovici tänavused mängud pole kiita, sest WTA või slämmiturniiride põhitabelis on sakslanna saanud 2022. aastal ainult viis võitu. Parima võidu sai Petkovic Barliini muruturniiril tollase maailma 10. reketi Garbine Muguruza üle, aga me kõik teame, millises vormis on novembris WTA finaalturniiri võitnud hispaanlanna pärast seda. Praegu ei ole Muguruza alistamine eriline saavutus…

Petkovici puhul pole kindel, milline väljakukate on tema lemmik, kuigi viimase turniiri mullu võitis ta saviliival. Kahjuks me jällegi ei tea kohtumise eelõhtul, millised on kihlveokontorite panused sellele mängule. Ennustusportaal Paf loodetavasti paneb varsti koefitsiendid üles. Täna Rebecca Petersoni vastu oli Anetti võidukoefitsient 1,33, vast natuke see number homme tõuseb ehk seega on maailma teine reket kuskil 65-70% favoriit.

scroll to top