fbpx
Close

Anett Kontaveit suutis raske mängu enda kasuks pöörata

Anett Kontaveit. / Foto: EPA/Scanpix

Neljandas omavahelises kohtumises kaotas Anett Kontaveit (22) Sorana Cirsteale (Rumeenia) esimest korda seti, aga õnneks veel mitte mängu. Närviliseks kujunenud heitlus Miami turniiri 2. ringis lõppes Anetti kasuks 6:3, 4:6, 6:3.

Anett murdis esimesena vastase servi ja juhtis avasetis 3:1, aga mis natuke ärevust tekitas, oli fakt, et Cirstea tundus pallivahetustes agressiivsem ja Kontaveidi teine serv jäi kohati pehmeks ja tagajoonelöögid lühikeseks. Imelik küll, aga üsna palju sõltus selles kohtumises Cirsteast – kuidas tal parajasti löögid välja tulevad. Igatahes esimese seti lõpus, kui rumeenlanna oli viigistanud 3:3, enam ei tulnud ja Anett võttis lihtsa setivõidu.

Teises setis servisid mõlemad paremini, aga seisul 3:4 Anett siiski pallingu loovutas. Ta suutis murde tagasi võita, ent kaotas siis uuesti oma pallingu. Teises setis Cirstea riskeeriv mäng õigustas ennast, kuid Anett realiseeris omi võimalusi kehvemini, eriti lendpallidel tegi ta vigu.

Õnneks tundus otsustavas setis mängu jätkavat hoopis teistsugune Kontaveit. Eesti esireketi mängus oli tunda otsustavust ja vähemalt kaks esimest geimi võttis ta puhtalt ise ära, aga kahes järgmises tuli Cirstea pisut appi. Kuid ka 4:0 edu ei olnud veel võit – Cirstea vähendas vahe 4:3-le. Järgmine servigeim õnnestus Anettil väga hästi ja see panigi aluse võidule, ehkki rumeenlanna servil jättis ta kasutamata 40:0 edu. Alles viienda matšpalli Anett realiseeris.

Servi statistika Kontaveidi poolt vaadatuna oli selline: ässad 1-3, topeltvead 2-4, esimese pallingu protsent 66-67, esimeselt servilt võidetud punktid 75%-57%. Lõpuks suutis Kontaveit ikkagi esimest servi paremini kasutada ja selles võidu võti peituski. Teise servi punkte võitis Anett vastasest pisut vähem – 44 ja 48%. Murdepalle realiseerisid mõlemad kõrge efektiivsusega, aga Kontaveit rikkus pisut oma protsenti viimase geimiga (5st 1). Kokku jäi talle nüüd 12st 6 ja Cirsteal 5st 4.

3. ringis ootab Kontaveiti märksa kardetavam vastane Elise Mertens (Belgia, 16), kes on sel aastal ühe turniiri juba võitnud, kui ta Austraalias peetud Gippsland Trophy finaalis alistas Kaia Kanepi. Tõsi, paralleelsel turniiril jõudis poole võiduni ka Kontaveit, aga tal jäi finaal kahjuks ära. Mertens juhib omavahelistes mängudes 2:1, aga eks kirjutame sellest vastasseisust täpsemalt laupäeva õhtul eelloos. See kohtumine peetakse pühapäeval.

scroll to top