fbpx
Close

Jelena Ostapenko võitis karjääri seitsmenda turniiri

Jelena Ostapenko Adelaide’i turniiri võitjana. / Foto: EPA/Scanpix

Läti esireket Jelena Ostapenko alistas Adelaide’i WTA 500 turniiri finaalis Darja Kasatkina 6:3, 6:2 ja võitis WTA tasemel seitsmenda turniiri, millega ta läks ühega mööda Anett Kontaveidist.

WTA taseme turniirivõit on ka 2017. aasta esikoht Prantsusmaa lahtistel, ehkki seda ei mängita WTA egiidi all. Alates 2021. aastast ei ole Ostapenko edetabelis väga kõrgel olnud (peamiselt teises või kolmandas kümnes), aga igal hooajal on ta nüüd ühe turniiri võitnud. Tänavu on muidugi nii palju ees, et neid tiitleid võib tulla rohkem.

Maailma edetabelis tõuseb Ostapenko nüüd kümnendaks, mis on tema jaoks suur tähis, sest viimati oli ta esikümnes 2018. aasta septembris. Vahepeal jõudis ta korraks (2022 aprill) ka 11. kohale.

Ostapenko ja Kasatkina on nii-öelda “vanad sõbrannad”, kes madistasid ka noorteklassi ajal. Jutumärkides on sõnad sellepärast, et tegelikult nad eriti läbi ei saa. Omavahelistes mängudes profiturniiridel on Ostapenko nüüd 6:2 ees, kuigi kaks esimest kohtumist veel enne suure slämmi tiitli võitmist Läti tennisist kaotas. Adelaide’is oli Ostapenko asetatud kuuendana. Turniiri esireket Jelena Rõbakina (Kasahstan), kes võitis eelmisel nädalal Brisbane’is, langes välja veerandfinaalis ning teise asetusega Jessica Pegula (USA) andis poolfinaalis loobumisvõidu Kasatkinale.

Hobartis võitis WTA 250 turniiri Emma Navarro (USA, 2), kes alistas finaalis Elise Mertensi (Belgia, 1) 6:1, 4:6, 7:5. 22-aastane ameeriklanna kerkib edetabelis 26ndaks, mis on tema karjääri kõrgeim koht. USA mängijaist on ta paremuselt neljas, kuid ta oli seda ka enne Hobarti turniiri.

Suurim üllatus sündis sel nädalal Aucklandi ATP 250 turniiril, kus karjääri esimese ATP tiitli võitis kvalifikatsioonist alustanud Alejandro Tabilo (Tšiili, ATP 82.). Tabilol läks kergemaks tänu veerandfinaalis Cameron Norrie’lt (Suurbritannia, 2) saadud loobumisvõidule, kuid poolfinaalis alistas ta Arthur Filsi (Prantsusmaa, 6) ja finaalis teise üllataja Taro Danieli (Jaapan) 6:2, 7:5. Poolfinaalis oli Daniel alistanud turniiril esimesena paigutatud Ben Sheltoni (USA) 7:5, 7:6. Tabilo tõuseb võiduga esmakordselt TOP50 sekka, sest esmaspäeval on tema uus edetabelikoht 49.

Adelaide’i ATP 250 turniiri võitis Jiri Lehecka (Tšehhi, 7), kelle jaoks see oli samuti esimene tiitel. 22-aastane tšehh kerkib maailma edetabelis nüüd ka karjääri kõrgeimale 23. kohale. Finaalis alistas Lehecka Jack Draperi (Suurbritannia) 4:6, 6:4, 6:3.

scroll to top