fbpx
Close

Soome esireket üllatas Alexander Zverevit

– Emil Ruusuvuori / Foto: AFP/Scanpix

Miami Openi meeste üksikmängus on sündinud senise turniiri suurim üllatus, kui maailma 83. reket Emil Ruusuvuori (Soome) alistas Alexander Zverevi (Saksamaa, 3) 1:6, 6:3, 6:1.

Tulemus on seda üllatavam, et esimese seti oli Soome esireket kaotanud kindlalt. Kuid teisest setist alates võitis tugeva pallingu poolest tuntud Zverev vaid kaks (!) oma servigeimi. Nii teises kui ka kolmandas setis võitis Zverev oma esimese pallingugeimi, aga kõik ülejäänud kaotas. Erinevus oli vaid selles, et teises setis andis ka Ruusuvuori kaks pallingugeimi ära, aga kolmandas enam mitte. Muide, mõlemad mehed lõid esimest servi hiilgava protsendiga – Ruusuvuori 87 ja Zverev 86. Aga Saksamaa tennisist võitis esimeselt servilt vaid 53%, kuid Ruusuvuori 63% punktidest. Soomlasel oli kasutada koguni 18 murdepalli, millest ta realiseeris 6 (Zverev 8st 5).

“Ma ei saa isegi aru, kuidas ma selles mängus pöörde tõin. Mängisin esimese seti väga kehvasti, tegin palju lihtvigu. Aga vaikselt hakkasin teises setis üha paremini mängima,” ütles Ruusuvuori. Soomlane võitis karjääri jooksul teist korda esikümne mängijat, kuid austerlase Dominic Thiemi oli ta alistanud Davis Cupil.

Naiste üksikmängu kohta võib öelda, et üllatusi täna ei sündinud, sest Kiki Bertensi (Holland, 10) 2:6, 1:6 kaotust Ljudmilla Samsonovale (Venemaa, WTA 126.) ei saa selleks lugeda – pärast vigastuspausi pole Bertens võitnud ühtki mängu. Näiteks Dubais kaotas ta maailma 125. reketile (tšehhitar Tereza Martincova) 1:6, 4:6 ja enne seda Dohas veidi tõsisemale vastasele Jelena Ostapenkole (Läti) 0:6, 2:6.

scroll to top