fbpx
Close

Anett Kontaveidi loos Stuttgardis üpris keskmine

– Anett Kontaveit / Foto: AFP/Scanpix

Raske hinnata, kas võinuks minna paremini või halvemini, ent esmaspäeval algaval Stuttgardi Premier-taseme tenniseturniiril, tuleb kaheksandana asetatud Anett Kontaveidil avaringis vastamisi minna maailma 21. reketi Caroline Garciaga (Prantsusmaa).

Turniir on väga tugev, sest kohal on maailma edetabeli esiviisik ja lisaks seitsmes reket Kiki Bertens (Holland). Esikümnest ei mängi Stuttgardis Elina Svitolina (Ukraina, 6), Sloane Stephens (USA, 8), Ashleigh Barty (Austraalia, 9) ja Arina Sabalenka (Valgevene 10). Neist kaks viimati nimetatut heitlevad hetkel Brisbane’is FedCupi poolfinaalis ning oleks tõeline ime, kui pärast sellist pikka lendu nad sooviksid veel turniiril mängida.

Aga ka Garcia on seotud FedCupi poolfinaaliga, ehkki see toimub Stuttgardist mitte kuigi kaugel asuvas Roueni linnas. Garcial seisab homme ees võtmemäng Simona Halepiga. Võib arvata, et just see fakt lubab Kontaveidi loosi hinnata veidi paremaks, sest võimalikest vastastest oli Garcia siiski üks tugevamaid. Huvitav on ka see, et Anetti tabeliosas on üsna võrdsed mängijad: Kontaveit-Garcia mängu võitja kohtub Julia Görgesi (Saksamaa, 17) või Anastassia Pavljutšenkovaga (Venemaa, 34). Muide, ka nemad on sel nädalavahetusel seotud FedCupi mängudega, kuid Görges sai täna Läti vastu puhkust ja pidas seal ainult ühe kohtumise.

Üks avaringi huvitavamaid paare on Anastasija Sevastova (WTA 13, turniiri 7. asetus) – Jelena Ostapenko (29). Kohtuvad kaks Läti mängijat, kellest üks (Sevastova) otsustas FedCupist loobuda, vedas Lätit alt ja nüüd sooviks Ostapenko ehk selle eest “kätte maksta”.

Millal Kontaveiti 1. ringi mäng peetakse, pole teada, sest esialgu kestab veel kvalifikatsiooniturniir. Kontaveit ja Garcia on kohtunud 2016. aastal Luksemburgi turniiril, kus prantslanna võitis 7:6, 2:6, 6:4. Ent see tulemus suurt midagi ei loe, sest Garcia oli tookord umbes sama tugev nagu praegu (WTA 25), aga Kontaveit alles maailma edetabeli 121. kohal.

Eelmisel aastal jõudis Kontaveit Stuttgardis poolfinaali, seega tähendaks halvem tulemus edetabelipunktide kaotust. Tookord kaotas Kontaveit Karolina Pliškovale (Tšehhi), kes on tänavu asetatud neljandana. Enam nad poolfinaalis kohtuda ei saa, sest kui Kontaveit võidab kaks ja avaringis vabaks jäänud Pliškova ühe mängu, lähevad nad veerandfinaalis kokku.

scroll to top