fbpx
Close

Austraalia jõudis esimesena FedCupi finaali

Ashleigh Barty (vasakul) ja Samantha Stosur otsustavas paarismängus. / Foto: EPA/Scanpix

Esimest korda pärast 26-aastast vaheaega jõudis FedCupi finaali Austraalia tennisenaiskond, kes täna hommikul lõpetas Brisbane’is võidukalt 3:2 poolfinaali Valgevene vastu.

Matš venis maksimaalselt põnevaks, sest võitja selgus alles paarismängu otsustavas setis. Enne peetud üksikmängud olid ühepoolsed – esireketite kohtumises võitis Ashleigh Barty (WTA 9.) Arina Sabalenka (10.) 6:2, 6:2 ja teiste reketite mängus Viktoria Azarenka (61.) Samantha Stosuri (77.) 6:1, 6:1.

Kuigi kõik neli mängijat olid nüüd pidanud kaks üksikmängu, otsustasid naiskondade kaptenid needsamad tennisistid välja panna ka paarismängus. Tegemist oli tõeliste paarismängu spetsialistide paraadiga. Barty (2018 US Open koos Coco Vandeweghega) ja Stosur (2019 Australian Open koos Shuai Zhangiga) olid kaks kõige värskemat slämmivõitjat naiste paarismängus. Kuid veelgi värskem oli Sabalenka saavutus – ta võitis koos Elise Mertensiga äsja Indian Wellsi ja Miami turniiri. Azarenkal oli aga varasemast ajast kirjas kolm suure slämmi finaali naiste paarismängus ning kaks slämmivõitu ja olümpiavõit (2012) segapaarismängus.

Esimeses setis oli servimurdmisi üllatavalt palju. Austraallannad läksid murdega ette, kuid Valgevene sai murde tagasi ja viigistas 3:3. Järgmised kaks geimi lõppesid vastastikkuse murdega ja lõpuks tegi Austraalia otsustava kolmanda murde seisul 5:5. Teises setis õnnestus ainus murre Valgevenel seisul 4:3, aga otsustavas setis murdis Austraalia seisul 2:1. Väljakuperenaised jäidki ette ega hakanud ootama, kas neil õnnestub hoida oma pallingut võiduka lõpuni, vaid seisul 5:2 murdsid vastase pallingu teistkordselt. Seega lõppseis 7.:5, 3:6, 6:2 Austraaliale.

Austraalia oli viimati FedCupi finaalis aastal 1993, kui ta kaotas Hispaaniale. Viimase karikavõidu teenis Austraalia aastal 1974, kuid seejärel austraallannadel läbi elada kuuemänguline finaalikaotuste seeria, kui 1975 jäädi alla Tšehhoslovakkiale ning aastatel 1976-1980 USA-le. Kokku on Austraalial Fed Cupilt 7 karikavõitu ja 10 finaalikaotust, kusjuures 8 viimast finaali on kaotatud. Sellise ajalooga peavad Barty&Co arvestama, kui hakkavad sügisel mängima finaali Rumeenia või Prantsusmaa vastu.

scroll to top