Elena Malõgina pääses paarismängu poolfinaali

Elena Malõgina (paremal) ja Darja Semenistaja jõudsid poolfinaali. / Foto: Igor Pissarev

ITF-i W40 turniiril Paf Open jätkab Eesti naistest vaid Elena Malõgina, kes täna jõudis paarismängu poolfinaali.

Koos Darja Semenistajaga (Läti) alistas Malõgina Horvaatia paari Lea Boškovic/Tena Lukas 6:2, 4:6, 10:5. Teises setis tuli Balti paar küll 1:4 seisust järele 4:4 (kolme geimi jooksul kaotasid ainult kaks punkti), aga vastased murdsid uuesti servi ja viisid mängu otsustavasse tie-break’i. Seal läksid Malõgina/Semenistaja kohe ette 7:0! Kuigi hiljem oli vahe veel paaril korral kolmepunktiline, oli 10:5 siiski piisavalt kindel võit. Poolfinaalis on kolmandana asetatud Eesti-Läti paari vastasteks esimesena asetatud Jessie Aney (USA) ja Anna Siskova (Tšehhi).

Maileen Nuudi ja Lesley Pattinama Kerkhove üritasid pääsu poolfinaali teisena asetatud Suurbritannia paari Freya Christie/Ali Collinsi vastu. Nädal tagasi esimesel Tallinna W40 turniiril olid inglannad isegi esimesena asetatud, aga kaotasid Nuudi/Pattinamale 2:6, 2:6. Nüüd said aga Christie/Collins veenva revanši tulemusega 6:4, 6:1. Esimeses setis läksid Nuudi/Pattinama kahel korral murdega juhtima, ühes neist geimidest tegid vastased koguni kolm topeltviga. Aga seisul 3:2 kaotasid Nuudi/Pattinama taas servigeimi ja pärast enam üle kahe geimi ei võitnudki. Eesti/Hollandi paar oli parem nii ässade, topeltvigade kui ka esimese servi protsendi poolest, aga vastased võitsid esimeselt pallingult 72%, kuid Nuudi/Pattinama ainult 51% punktidest.

Üksikmängus jätkavad veerandfinaalis kaks kõrgema asetusega tennisisti Viktoria Kuzmova (Slovakkia) ja Chloe Paquet (Prantsusmaa), aga välja langes eelmise turniiri võitja, kunagine maailma 12. reket Yanina Wickmayer (Belgia), kes üllatuslikult kaotas Zeynep Sonmezile (Türgi) 4:6, 6:4, 4:6. Lisaks Sonmezile on kvalifikatsioonist tulnuna jõudnud veerandfinaali ka tšehhitarid Lucie Havlickova ja Dominika Salkova, kes eelmisel turniiril võitsid paarismängu.

Vaadake turniiri tabeleid siit.

Reedeses ajakavas on üksikmängu veerand- ja paarismängu poolfinaalid. Malõgina/Semenistaja ei alusta enne kella 15, kuid pigem hiljem, kui kaks üksikmängu kestavad kauem kui kolm tundi. Vaadake ajakava siit.