fbpx
Close

Mullune finalist Daniil Medvedev langes Austraalias välja

Daniil Medvedev õnnitleb Sebastian Kordat. / Foto: Reuters/Scanpix

Austraalia lahtiste meistrivõistluste kolmanda ringi esimesel päeval oli suurim üllatus mulluse finalisti Daniil Medvedevi (7) kaotus Sebastian Kordale (USA, 29) 6:7, 3:6, 6:7.

Pärast Rafael Nadali väljalangemist sai kahes esimeses ringis väga veenvate võitudega edasi läinud Medvedevist tabeli ülemise poole peafavoriit koos kreeklase Stefanos Tsitsipasega (3). Kuid Korda ebastandartne mäng ja õnnestunud riskid tõid tšehhi päritolu tippmängija pojale edu. Ta suutis tagajoonemängus Medvedevi rütmi häirida ja juba esimese seti seisul 4:1 oli Korda kahel korral murdnud venelase servi. Kuid Medvedev tuli mängu tagasi, üldiselt on ta tuntud kaotusseisude päästjana. Kaks murret vastu ja seis oli 4:4. Üllatavalt jätkusid murded ka edasi, Korda läks ette 5:4, Medvedev taas vastas tõrjegeimi võitmisega. Ka tie-break’is oli Korda juhtiv pool, Medvedev ei olnud kordagi ees, aga kogu aeg jõudis viigini. Kuid Korda säilitas hea närvi ja võitis kolmandalt settpallilt 9:7.

Edasi oli aga Korda veelgi võimsam. Tema serv toimis ja kolmanda seti seisuni 4:3 ei suutnud Medvedev Korda servi murda, aga vastupidi õnnestus kahel korral. Kuid seisul 4:3, 40:15 kaotas Korda mõlemapoolsete võimalustega põneva punkti ja seejärel ikkagi pisut närveeris, kui eksis lihtsal vollel. Medvedev viigistas, aga tie-break’is õigustas taas Korda risk. Kuigi seisult 6:1 jättis ta kolm esimest matšpalli realiseerimata, suutis ta seda neljandal. Korda mängu iseloomustas eelkõige edu äralöökidel 50:28.

Medvedev langes sellega maailma edetabelis esikümnest välja. Jooksvas rankingus on ta 12., aga mõni mängija võib veel mööduda. Kuigi Medvedev on juba olnud maailma esireket, aitas sellele osaliselt kaasa Novak Djokovici vaktsiinisaaga. Tegelikult on Medvedevil see probleem, et ta suudab turniire võita ainult kõvakattel. Kuigi tänapäeval sellest piisab, sest enamik turniire peetakse sellel kattel, peab ta sel juhul olema stabiilne, aga viimasel ajal pole olnud.

Venemaa lippu, mida tegelikult ei tohi praegu kasutada, hoidis täna kõrgel hoopis Karen Hatšanov (18), kes alistas Frances Tiafoe (USA, 16) 6:3, 6:4, 3:6, 7:6. Selle mängu neljandas setis juhtus väike ime, kui Hatšanov tuli tie-break’is välja 1:6 kaotusseisust ja võitis 11:9. Kuid ei tea, kui palju Venemaal Hatšanovi võidu üle rõõmustati, sest kohalikud poliitikud on ta tembeldanud “välisagendiks” oma sõjavastaste väljaütlemiste pärast.

Meeste üksikmängus oli põnevaid mänge veel. Üllatus oli Jiri Lehecka (Tšehhi) 6:7, 6:3, 3:6, 6:1, 6:4 võit Cameron Norrie (Suurbritannia, 11) üle. Oli siiski neid, kes uskusid Tšehhi esireketi (ta on tugeva tennisemaa ainus esindaja meeste esisajas) edu. Lehecka on nüüd jooksvas edatabelis 50., kuid võib sealt nii tõusta kui langeda olenevalt tema enda ja lähirivaalide mängudest.

Veel pidasid põneva heitluse Hubert Hurkacz (Poola, 10) ja Denis Shapovalov (Kanada, 20). Hurkacz võitis 7:6, 6:4, 1:6, 4:6, 6:3, aga kõige üllatavam oli selles mängus suur murrete arv: Hurkac realiseeris 16st murdepallist 6 ja Shapovalov 19st 7. Tegelikult on see ülimalt üllatav, kui Hurkacz võidab mängu, kus kaotab seitse servigeimi. Aga Shapovalovil õnnestus täna mäng tõrjegeimides paremini ja Hurkacz ei suutnud kuidagi punkte võita teiselt servilt (ainult 31%). Omakorda vedasid Shapovalovit alt lihtvead (63, Hurkaczil 40), mille hulgas oli ka 16 topeltviga. Ässadega seevastu Shapovalov võitis 20:16. Kuigi poolakas kaotas ühe geimi rohkem, oli ta punktidega üle 166:160.

Ja lõpuks: 0:2 seisust tuli täna ainsana välja Jannik Sinner (Itaalia, 15), kes võitis Marton Fucsovicsi (Ungari) 4:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:0. Lõpp näib väga võimas, aga tegelikult oli Sinner neljandas setis veel 0:2 taga. Kuid ta lõpetas mängu imeliselt 12 geimivõiduga järjest (nn kinnine muna pluss päris muna).

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

Vastupidiselt meeste kohtumistele oli naiste üksikmäng täna suhteliselt igav. Kui üks mäng on veel lõppemata, olid viis kohtumist väga ühepoolsed ja kahes mängus võideti otsustav sett kindlalt ja põnevaks ei läinud. Need olidki kohtumised, kus vastaseid võis pidada enam-vähem võrdseteks: Viktoria Azarenka (24) alistas Madison Keysi (USA, 10) 1:6, 6:2, 6:1 ja Jelena Rõbakina (Kasahstan, 22) Danielle Collinsi (USA, 13) 6:2, 5:7, 6:2.

Kuid päeva viimases, kohaliku aja järgi kell 1.41 lõppenud mängus siiski üllatus sündis, kui maailma 87. reket Lin Zhu (Hiina) alistas Maria Sakkari (Kreeka, 6) 7:6, 1:6, 6:4. Kuigi hiinlanna kaotas kaks geimi rohkem, oli ta punktidega parem 100:98. Sakkari närv ei pidanud lõpus vastu, kui ta juhtis otsustavas setis 4:3. Kreeklanna võitis ärlöögid 42:29, aga 52 lihtiviga on liiga palju, Zhu tegi neid 38. Sakkari on endiselt selline tennisist, kellel on kuhjaga häid tulemusi, aga ainult üks turniirivõit. Slämmidel on ta jõudnud parimal juhul poolfinaali.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top