Anett Kontaveit (2) kohtub kolmapäeva lõunal Peterburi WTA 500 turniiri teises ringis Sorana Cirsteaga (Rumeenia, WTA 31.), keda ta on varem juba viis korda võitnud.
Seega oleks Anettil homme võimalus vormistada nö setivõit ehk minna Cirstea vastu juhtima 6:0. Vaatamata sellele seisule ei ole Cirstea kindlasti lihtne vastane. Maailma rankingus on ta nelja hooaja jooksul olnud Anettist taga, aga mõnikord on edetabelikohtade vahe olnud üsna väike. Praegu on see taas suurem, sest Anett on tõusnud üheksandaks. Eesti esireketil on veel üks eelis: tema pidas avaringi mängu juba eile, kuid Cirstea rassis täna Marketa Vondroušova (Tšehhi) alistamiseks 2 tundi ja 25 minutit. Tal jääb kahe kohtumise vahele pisut üle 20 tunni, mida ei ole palju.
Alates 2020. aasta veebruarist on vastased koos homse mänguga pidanud viis kohtumist, ainult esimene matš toimus üsna ammu, kui Anett alistas Cirstea 2016. aastal Poitiersi ITF-i 100-tuhandelisel turniiril. Mullu mängiti lausa kolm korda – Dubai, Miami ja Ostrava turniiril. Ainus seni kolmesetiline mäng sai teoks Miamis, teistes kohtumistes on Anett võitnud 2:0.
Selge, et Tennisnet on kirjutanud Cirsteast ohtralt eellugusid ja pöörame siin tähelepanu neist esimesele, kus on kokku võetud Cirstea karjäär alates noorteklassist kuni koroonaviiruse pausini. Kõige värskemat eelvaadet saate lugeda siit. Viimase eelloo pealkiri ütleb, et Cirstea on olnud Anettile sobiv vastane, ehkki tundub, et Vondroušova, kellele Anett omavahelistes mängudes kaotab 1:2, olnuks praegu lihtsam vastane.
Küsimus on selles, et äsja Australian Openil mängis Cirstea paremini. Ta võitis seal 20ndana asetatud Petra Kvitovat ja 10ndana asetatud Anastassia Pavljutšenkovat ning jõudis 1/8 finaali, kus kaotas kolmes setis Iga Swiatekile. Muide, just Austraalia lahtiste ajal kirjutati WTA tennisefoorumis, et Cirstea ja Kaia Kanepi on slämmiturniiridel saanud asetamata mängijatena enim võite asetatud mängijate üle. Selle väite kontrollimine võtaks väga kaua aega, aga isegi kui andmed pole päris täpsed, näitab see, et Cirstea mängib slämmiturniiridel reeglina hästi.
Kuid homme ei kohtu Anett Cirsteaga slämmiturniiril, kus ta viimati langes vastasega võrreldes kaks ringi varem välja. Teistel turniiridel aga pole Cirstead edu saatnud. Pärast seda, kui ta Ostrava avaringis Anettiga kohtus, on 31-aastane rumeenlanna WTA turniiridel võitnud 6st mängust 3.
Eelvaadetes on kirjutatud ka sellest, et Cirstea ei ole eriline “pommitaja”, vaid tallegi meeldib tagajoonepunkte ette valmistada ja siis rünnata. Kuid vastastega, kelle stiil on tema omaga sarnane, on Anett reeglina hästi hakkama saanud ja eks senised tulemused seda ka tõestavad. Cirstea ei ole selline mängija, kes liiga palju üritaks lõikeid või tilkpalle.
Kuigi Cirstea ja Anetti esimene vastane Jil Teichmann on WTA edetabelis kõrvuti, annavad kihlveokontorid rumeenlannale natuke paremaid šansse. Aga keskmiselt on koefitsiendid vastavalt 1,3 (Anett) ja 3,5 (Cirstea), mis tähendab Eesti esireketile ligi 75-protsendilisi võidušansse. Ennustusportaal Paf ei ole veel selle mängu koefitsiente avaldanud, aga eelpool toodud lingi kaudu saate panustada, kui need koefitsiendid kodulehele ilmuvad.
Ajakava on Peterburis selline, et kell 12 kohtuvad avaringi viimases mängus Jelena Rõbakina ja Varvara Gratšova ning pärast seda tulevad väljakule Kontaveit-Cirstea. See võiks juhtuda alates kella 13.30st, aga pigem natuke hiljem. Seni on mänge näidanud Eestis üsna laialdaselt nähtav Setanta Sports ja võime ehk oodata ka homme meid huvitava kohtumise ülekannet.