fbpx
Close

Siseväljakute kuninganna: Anett Kontaveit on katuse all võitnud 17 mängu järjest!

Anett Kontaveit Peterburi turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit (2) jätkab oma head seeriat siseväljakutel, mis algas mullu septembri lõpus Ostrava turniiri võitmisega. Alistanud täna Peterburi WTA 500 turniiri teises ringis Sorana Cirstea (Rumeenia) 6:4, 7:5, on Anett nüüd võitnud sees 17 mängu järjest!

Tuletame igaks juhuks meelde, et ülejäänud võidud tulid Moskva ja Cluj’i turniirilt. Mäng kulges selliselt nagu ennustatud: mõlemad virutasid tagajoonelt kõvasti, ilusaid äralööke tuli nii ühelt kui teiselt poolelt. Võiks öelda nii, et Cirstea ei seganud Anettil oma mängu mängimast ja vastupidi. Kuid seni oli taolises vastastikuses “andmises” Anett peale jäänud ja erand polnud ka tänane kohtumine.

Esimeses setis tuli Anettil kõigepealt päästa kolm murdepalli seisul 1:1, aga siis sai ta ise murdega hakkama kohe esimesel võimalusel ja asus juhtima 4:2. Nüüd omakorda tõstis Cirstea taset ja tegi paar erakordselt head tõrjet. Sellest piisas, et servimurre tagasi saada. Kui aga Anett hoidis servi seisuks 5:4, oli Cirstea järgmises geimis ebakindel ja Anett sai murde sellisel hetkel, kus vastasel enam tagasi võtta ei olnud võimalik.

Teises setis oli mõlemal võimalusi, aga esimesena jõudis murdeni Cirstea. Kuid taas, ehkki nüüd vastupidi, murdis teine mängija kohe tagasi. Oma servil oli Anett üldiselt teises setis parem ja see kajastus eriti esimese servi protsendis – esimene sett 62 ja teine sett lausa 81%. Vastupidiselt Cirstea esimese servi protsent langes (71 vs 62) ja lõpuks sai see rumeenlannale saatuslikuks seisul 5:6. Anett ründas teist servi edukalt ja kolmandat korda polnud vajagi rünnata, sest Cirstea tegi topeltvea – 0:40. Kolmest matšpallist viimase kasutas Anett ära ja võit oli käes.

Nagu arvata võiski, ei olnud Anetti ülekaal äralöökides suur – 37:33. Aga kuna ta tegi ka vähem lihtvigu (29:34), siis kahe näitaja peale kokku andis see juba piisava edu. Esimese servi õnnestumisprotsent oli kokkuvõttes Anettil 71 ja Cirsteal 64, esimeselt pallingult võideti aga punkte üsna võrdselt – Anett 70% ja Cirstea 69%. Kuid teise servi ründamisel oli Anett edukam, sest Cirstea võitis alla poole (48%) punktidest, Anett aga teisel servil 61%. Murdepallide realiseerimine Anettil 7st 4, Cirsteal 6st 2.

Väljaku intervjuus ütles Anett, et jäi mänguga rahule: “Võidelda tuli iga punkti eest, sest vastane mängis väga agressiivselt. Suutsin oma võimalused ära kasutada. Lõpus proovisin teda oma servil surve alla panna ja see õnnestus.”

Anett kohtub reedel veerandfinaalis Belinda Benciciga (Šveits, 5) kes võitis Kaja Juvani (Sloveenia) 6:1, 7:6. Kuigi teises setis hakkas Juvan vastu, oli Bencici tempo talle vahel liiast. Samas ei ole Anettil seni Bencici tagajoonemänguga mingeid raskusi tekkinud ja ta juhib omavahelistes mängudes 2:0. Tegelikult on Anett korra ka Bencicile kaotanud – 2013. aasta Wimbledoni noorteturniiril.

scroll to top