Elena Malõgina ja Maileen Nuudi pääsesid kindlate võitudega teise ringi

– Maileen Nuudi mänguhoos. / Foto: Toomas Kuum

Kaks Eesti naismängijat esinesid täna väga hästi ITF-i turniiridel, sest nii Elena Malõgina kui ka Maileen Nuudi alistasid veenvalt endast edetabelis eespool asunud vastase.

Malõgina mängib Birminghamis W25 turniiril ja alistas edetabelis 11 koha võrra (WTA 472.) eespool paiknenud Quinn Gleasoni (USA) 6:3, 6:2. Malõgina oli mõlemas setis kahe murdega ees ja kuigi andis natuke tagasi, oli võit kindel. Malõgina serv on viimasel ajal kogu aeg paranenud. Ta lõi täna kaks ässa ilma ühegi topeltveata ja sai esimest pallingut sisse 77%.

Veel võimsama võidu teenis aga Villena W15 turniiril Maileen Nuudi (WTA 997.), kes alistas kolmandana asetatud Oleksandra Oliynykova (Horvaatia, WTA 634.) koguni 6:1, 6:1. Teises setis tegi Nuudi nö “kinnise muna”, sest kaotas alustuseks oma servigeimi, aga seejärel võitis kuus geimi järjest. Nuudi ei löönud ässa ja tema esimese servi õnnestumisprotsent oli 60, kuid ta võitis esimeselt pallingult 71% ja vastane ainult 37% punktidest.

Kuna Nuudi alistas nii kindlalt kolmanda asetuse, võiks juba hakata plaani pidama turniir võita, aga Nuudi ebastabiilsuse tõttu ei julgeks veel sellist ennustust teha. Nuudi järgmine vastane on Lilly Elida Haseth (Norra), kes on maailma edetabelis eestlannast taga (1112.).

Õhtupoolikul sai Malõgina võidu ka paarismängus, aga palju tasavägisemas heitluses. Koos Arina Gabriela Vasilescuga (Rumeenia) alistasid nad Briti paari Emily Appleton/Ali Collins 7:6, 2:6, 10:8. Esimeses setis lõppes tie-break samuti 10:8, Malõgina/Vasilescu võitsid neljandalt settpallilt. Ühtlasi olid nad seisul 5:6 40:40 päästnud settpalli, sest tegemist oli geimi otsustava punktiga. Otsustavas tie-break’is olid Malõgina/Vasilescu ees alates seisust 5:4. Nad juhtisid isegi 9:5, aga võitsid alles neljanda ehk viimase matšpalli.