Iga Swiatek võitis jälle Arina Sabalenkat

Iga Swiatek Rooma turniiri võitjana. / Foto: AP/Scanpix

Maailma esireket Iga Swiatek (Poola) võitis teise WTA Masters 1000 turniiri järjest, kui alistas Rooma finaalis Arina Sabalenka (2) 6:2, 6:3.

See on päris suur kontrast kaks nädalat tagasi peetud finaaliga Madridis, kus Swiateki paremus sama vastase üle oli 7:5, 4:6, 7:6. Tänane mäng kestis siiski poolteist tundi ja oli ka pikki geime. Tulemuse põhjal tundus otsustav teise seti algus, kus Sabalenka sai oma servi kätte ja järgmises geimis oli tal viis murdepalli, mis jäid realiseerimata. Lisaks jäi Sabalenkal kaks murdepalli kasutamata seisul 2:1. Lõpuks võitis aga Swiatek järjest viimased neli geimi ning ei kaotanudki oma servi. Ta ise realiseeris 7st murdepallist 4.

Swiatekile oli see kokku 21. turniirivõit WTA või slämmi tasemel ja Roomas kolmas esikoht (varem 2021 ja 2022). Madridis oli ta võitnud tänavu esimest korda. Swiateki pikim turniirivõitude seeria leidis aset aastal 2022, kui ta alates Doha turniirist lisas veel esikohad Indian Wellsis, Miamis, Stuttgardis, Roomas ja Prantsusmaa lahtistel. Kuid Madridi turniiri jättis Swiatek kaks aastat tagasi vahele ja nüüd on tal esimest korda võimalus teha Euroopa liivaväljaku tippturniiride “kübaratrikk” ning võita Madridi ja Rooma järel ka Roland Garrosis, kus see oleks poolatarile juba neljas tiitel.

Lisaks tagas Swiatek tänase võiduga, et jääb maailma esireketiks ka Pariisi turniiri järel. Isegi, kui ta mingil põhjusel Prantsusmaa lahtistel mängida ei saa ja kaotab mullused 2000 punkti, ei aita Sabalenkat isegi turniirivõit, mis annaks talle eelmise aastaga võrreldes 1220 punkti juurde. Kokku on 2000+1220=3220, aga praegu on Swiatek Sabalenkast ees 3557 punktiga.