fbpx
Close

Elizaveta Anikina võitis Jurmalas Tennis Europe U14 turniiri

Elizaveta Anikina Jurmala turniiri võidukarikaga. / Foto: erakogu

Tänavu veel U12 klassi kuuluv Elizaveta Anikina sai esikoha Jurmalas peetud Tennis Europe U14 2. kategooria turniiril. Finaali jõudis eestlastest ka Robin Julius Sepp, kes sai U12 klassis teise koha.

Anikina jaoks ei ole küll U14 turniiri võitmine midagi uut, sest ta on ka enne endast vanemate seas TE jõuproove võitnud. Juba teises ringis tuli Anikinal kohtuda esimesena asetatud Valeria Timofejevaga (-), kes oli mai lõpus võitnud Kadriorus TE U16 turniiri ja alistanud seal finaalis tasavägises mängus Nora Olivia Adamsoni. Anikina sai Timofejevast jagu 6:4, 6:4. Järgmises kahes mängus võitis Anikina kindlamalt ja alles finaalis tuli teises setis tasavägisemalt heidelda, kui ta alistas Yashwitha Rheddy Thummala (Uus-Meremaa) 6:2, 7:6. Teised Eesti tüdrukud selles vanuseklassis 2. ringist kaugemale ei jõudnud.

Robin Julius Sepp heitles esikoha nimel U12 klassis. Hästi mängis ka poolfinaali jõudnud Roger Moose ja lõpuks kaotasid mõlemad eestlased samale Läti poisile Sebastians Sausale. Moose jäi lätlasele alla 2:6, 0:6 ja Sepp finaalis 3:6, 1:6. Kuid sama vanuseklassi paarismängus tegi Eesti puhta töö, kui poolfinaali jõudsid ainult meie paarid. Finaalis olid Sepp ja Hugo Vahur 6:3, 6:1 üle Roland Puskarist ja Henry Vanaseljast.

Tüdrukute U12 paarismängus sai esikoha Vera Morozova, kes mängis koos sakslanna Alessandra Urgaga. Nad võitsid finaalis Läti paari Tina Jansone/Gabriela Jaunzeme 6:3, 7:6. Üksikmängus jõudis Morozova Eesti tüdrukutest ainsana 8 parema hulka, aga kaotas seal veerandfinaalis Jansonele, kes turniiri ka võitis.

Poiste U14 klassis kahjuks eestlased esikohtade jagamisel kaasa ei rääkinud. Üksikmängus ei jõudnud keegi veerandfinaali ja paarismängus jõudsid parimatena poolfinaali Otto Hermann Pikk/Kristo Vellerand, kes kaotasid 5:7, 2:6 turniiri võitnud Talha Emin Bulutile (Türgi) ja Max Lorincikule (Slovakkia, 1). Sarnaselt läks ka noormeeste U16 klassis, kus eestlased üksikmängus veerandfinaalini ei jõudnud, aga paarismängu poolfinaalis oli ainsana Kaspar Jaani koos lätlase Ralfs Upenieksiga.

Neidude U16 klassis jõudsid ainsatena hea saavutuseni Anna Skorodumova/Stefanija Variksoo, kes said paarismängus finaali, kus nad kaotasid esimesena asetatud Agata Konarskale (Poola) ja Lukne Vaitkeviciutele (Leedu). Üksikmängus keegi eestlannadest 2. ringist kaugemale ei jõudnud.

scroll to top