fbpx
Close

Swiatek ja Sabalenka pakkusid Madridi publikule põnevusetenduse

Võitja Iga Swiatek (paremal) ja kaotanud finalist Arina Sabalenka. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kaks maailma parimat naistennisisti Iga Swiatek (Poola) ja Arina Sabalenka pakkusid Madridi pealtvaatajaile pinget kolmeks tunniks ja 11 minutiks, kuni maailma esireket Swiatek jäi pärast kolme matšpalli päästmist peale 7:5, 4:6, 7:6.

Üheski setis keegi ette ei pääsenud, sest kohtumise üldine traditsioon oli selline, et kui keegi murrab, siis kohe murrab teine tagasi. Nii algas avasett koha kahe vastastikkuse murdega, aga Swiateki murdele seisuks 6:5 Sabalenka enam ei vastanud – see oli ainus kord, kus tagasimurdmise võimalus jäi kasutamata. Sest teisel korral, kui Sabalenka võitis teise seti kümnenda geimi seisuks 6:4, ei olnud ju niikuinii enam võimalust tagasi murda.

Otsustavas setis tehti murded ära seti esimesel poolel – Sabalenka läks ette 3:1, aga Swiatek murdis tagasi ja pärast oma servi võitmist oli seis taas viigis 3:3. Seisul 6:5 oli Sabalenkal vastase servil kaks murde- ehk matšpalli. Ka nüüd oli olukord, kus tagasi murda poleks enam saanud, aga Swiatek pääses.

Tie-break’is oli kuni viimase punktini ainult kaks minimurret ja need taas järjest – Sabalenka läks ette 4:3, aga kaotas järgmise punkti servil. Seejärel tulid juba matšpallid: seisul 6:5 ja 8:7 Swiatekil, seisul 7:6 Sabalenkal. Nüüd oli selge, et tõrjepunkt otsustab ja selle murde tegi Swiatek seisul 8:7. Viimasel punktil eksis Sabalenka ise, ta lõi pärast Swiateki tõrjet ründelöögi kohe auti. Omavahelistes mängudes juhib Swiatek Sabalenka vastu nüüd 7:3.

Madridi WTA Masters 1000 turniiri võitis Swiatek esmakordselt ja see on isegi kerge üllatus, sest kaks muud suurt liivaväljaku turniiri on ta varem võitnud üle ühe korra – Prantsusmaa lahtised kolm ja Rooma Mastersi kaks korda. Kuid Swiatekil on palju võite ka kõvakatte suurturniiridelt – US Open, WTA finaalturniir, Indian Wells (2 korda), Miami, Doha (2 korda, kolmas võit oli aastal, mil see turniir oli WTA 500 tasemega). Kokku on Swiatek pärast eilset võitnud 20 turniiri ja selle kõrval kaotanud ainult 4 finaali! Seega on maailma esireketi finaalivõitude protsent 83 (24st 20).

Võib-olla aastate pärast tagasi vaadates saan aru, kui palju see mulle tähendab,” ütles Swiatek selle kohta, et on nüüd võitnud liival kõik tähtsamad turniirid. “Kuid praegu olen lihtsalt õnnelik, et võitsin. Pole vahet, kas olin selle turniiri enne võitnud või mitte, ma püüan niikuinii iga turniiri võita.”

“Olen oma mängutasemega rahul. Siit on kaasa võtta palju häid asju ja lahkun Madridist positiivsete mõtetega. Mul on homme (seega täna – toim) sünnipäev, loodan selle puhul olla heas tujus,” ütles Sabalenka ja siis kohe lisas: “Ei, ma olen halvas tujus, sest saan juba 26!”

Sabalenka on mänginud rohkem finaale (27) kui Swiatek, aga võitnud vähem, sest tema finaalide edukus on 50 protsendi lähedal – 14 võitu ja 13 kaotust. Tuleb muidugi arvestada, et Sabalenka on Swiatekist kolm aastat vanem ja hakkas turniire võitma juba 2018. aastal. Swiateki jaoks oli esimene võit Roland Garrosis, mis peeti 2020. aastal erandlikult sügisel.

scroll to top