fbpx
Close

Swiatek ja Sabalenka kohtuvad Madridi finaalis teist aastat järjest

Arina Sabalenka pärast poolfinaali võitmist. / Foto: Reuters/Scanpix

Kui viimaste aastate tennises on tavaline, et tippturniiride naiste üksikmängus juhtub palju üllatusi ja meeste üksikmängu võidavad aina favoriidid, siis tänavu Madridi Mastersil läks vastupidi.

Meeste poolel saab nii-öelda parimal juhul võita maailma 7. reket, aga naiste finaalis kohtuvad edetabeli kaks parimat Iga Swiatek (Poola) ja Arina Sabalenka. Alles reede öösel lõppenud mängus tuli Sabalenka välja kaotusseisust Jelena Rõbakina (Kasahstan, 4) vastu ja võitis 1:6, 7:5, 7:6.

Nagu tulemusest eeldada võibki, võitis rohkem punkte Rõbakina 99:95. Moskvas sündinud Kasahstani mängija juhtis teises setis murdega 4:2 ja siis veel uuesti oma servil 5:4, aga võimalusi ei kasutanud. Matšpalli Rõbakinal siiski polnud. Otsustavas setis hoiti kindlalt oma servi seisuni 5:5, mil Rõbakina teenis kaks murdepalli, mis jäid kasutamata. Tie-break’is domineeris juba Sabalenka. Ta oli kahe murdega ees 5:1, aga Rõbakina sai ühe tagasi ja kui ta võitis ka oma servipunktid oli Sabalenka ees vaid 6:5. Kuid ta lõpetas mängu oma pallingult.

Rõbakina võitis küll ässad 9:4, kuid esimese servi punkte teenis Sabalenkast vähem (71 vs 77%). Murdepalle realiseeris Rõbakina 10st 4 ja Sabalenka 8st 3. Võit aitas Sabalenkal ka maailma edetabelis säilitada teine koht. Ta oli jooksvas edetabelis juba loovutanud teise koha Coco Gauffile (USA), aga pärast poolfinaali võitmist võttis selle tagasi ja olenemata finaali tulemusest on valgevenelanna teine.

Swiatek, kes oli päeva esimeses mängus kindlalt 6:1, 6:3 alistanud Madison Keysi (USA, 18), võis olla rahul, et tal tuleb finaalis kohtuda Sabalenkaga. Miks? Sest omavahelistes mängudes on Swiatek Rõbakina vastu 2:4 taga, aga Sabalenka vastu juhib 6:3. Omakorda pärast poolfinaali on Sabalenka Rõbakina vastu ees 6:3, seega on neil kolmel tippmängijal omavahelises konkurentsis täielik viik. Saviliival on Swiatek võitnud Sabalenka vastu 4st mängust 3, aga oma ainsa kaotuse sai ta mullu Madridi turniiri finaalis, kus nad nüüd uuesti mängivad.

Täna mängitakse Madridis meeste poolfinaalid, naiste finaal on kavas laupäeval.

scroll to top