Avaseti kaotanud Mark Lajal jõudis Hiinas võiduni

Mark Lajal mängimas Lõuna-Koreas Challenger-turniiriil. / Foto: Facebook

Guangzhou Challenger 75 turniiril alistas Mark Lajal avaringis Jie Cui (Hiina, ATP 443.) 4:6, 6:1, 6:4.

Lajalil oli juba teises geimis kaks murdepalli, aga ta kaotas need pärast pikki pallivahetusi. Aja jooksul ilmneski, et Eesti esireketi serv ja tõrje on vastase omast etemad, aga tagajoonemängus kippus hiinlane rohkem punkte võitma. Nagu ütles treenerist ekspert Harri Neppi, ei ole Lajali tagajoonemängul muud eriti viga, kui see, et ta tagakäega ei suuna palli, vaid lööb põhiliselt keskele. Selle just Cui ära kasutaski.

Seisul 4:3 Lajali kasuks (ja 30:15 pallingul vastases kasuks) katkes mäng vihma tõttu, kuid see oli nõrk sadu ja umbes 40 minuti pärast jätkati. Cui võitis oma servi ja siis murdis Lajali pallingu. Veel polnud midagi katki – Lajal sai vastase servil 40:0 edu. Kuid kõik murdepallid (esimeses setis kokku viis) jäid kasutamata.

Õnneks muutus mängupilt kiiresti teises setis. Lajal hakkas tõrjuma veel paremini kui esimeses setis ja sai nüüd ka tagajoonelt rohkem punkte. Teine sett tuli kindlalt eestlasele, aga kolmas sett oli jälle põnevam. Kuid Lajal seal vastasele siiski võimalusi ei andnud. Oma servigeimid võitis ta nii, et kokku viies geimis loovutas ainult neli punkti. Vastase servi oli võimalus võita juba esimeses geimis, aga hakkama sai Lajal sellega viiendas geimis. Hiinlane üritas küll visa kaitsega seisu päästa, aga Lajal oli piisavalt agressiivne, et hoida mängu oma kontrolli all.

Võidu üks alus olid kahtlemata ässad, mida Lajal lõi koguni 16 ja vastane ainult ühe. Paranes ka Lajali esimese servi protsent (60). Kuigi Cui’l oli see parem (65), ei olnud tema serv kaugeltki nii ohtlik. Murdepalle realiseeris Lajal 13st 3 (siin jäi parandamise varu!) ja Cui 3st 1. Kuid teises ja kolmandas setis ei olnud hiinlasel isegi kasutada ühtki murdepalli.

Teises ringis kohtub Lajal seitsmendana asetatud Maxime Cressyga (USA, ATP 178.). Kirjutasime juba üleeile, et Cressy on endine maailma 31. reket ja täpselt samal kohal oli paar aastat tagasi ka Lloyd Harris (LAV), kellele Lajal eelmisel nädalal Shenzheni poolfinaalis kaotas. Raske öelda, kas Cressy on sama tugev kui Harris, aga kindlasti on tal teistsugune mängustiil, sest Pariisis sündinud ameeriklane on üks väheseid mängijaid, kes harrastab otse servilt ja tihti ka pallivahetustes võrku tungimist. Eks võrgus käivad ka teised, aga Cressy jaoks on see mängustiili osa. Lisame veel, et erinevalt varasemast infost Harris siiski loobus pärast kahe turniiri võitmist Guangzhous mängimast.

Praegu on teada, et homme Lajal ja Cressy ei mängi, seega peaks kohtumine toimuma neljapäeval.