fbpx
Close

Mark Lajal mängib järgmisel nädalal Tunise Challengeril

Mark Lajal / Foto: Igor Pissarev/ETL

Mark Lajal mängib sel hooajal esmakordselt turniiri saviliivaväljakul, kui osaleb esmaspäeval algaval Tunise Challenger 75 turniiril.

Mõistagi on Lajalil vaja vähemalt üks turniir saviliival mängida, sest 20. mail algab Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste kvalifikatsioon, kus Lajal samuti kaasa teeb. Lõuna-Euroopas ja selle lähistel (Tunis ei ole ka Prantsusmaast kuigi palju kaugemal) peetakse järgmisel nädalal neli Challengeri, ent neist Bordeaux ja Torino turniiri on Challanger 175, kus Lajal pidanuks ilmselt alustama kvalifikatsioonist. Challenger 75 mängitakse lisaks Tunisele veel Oeirases (Portugal) ja nende kahe turniiri vahel pidigi Lajal sisuliselt valima.

Lajali esimene vastane Tunises on Oriol Roca Batalla (Hispaania, ATP 212.). 31-aastane hispaanlane on Lajalist edetabelis üheksa kohta tagapool, kuid on liivaväljakutel tänavu mänginud juba 9 turniiri. Aga erilise eduta – Challenger’ide põhitabelis on ta sel hooajal saanud liivaväljakul ainult ühe võidu, kuid jõudnud poolfinaali Indias kõvakattel peetud Challengeril.

Roca Batalla on pika karjääri jooksul võitnud uskumatu arvu turniire – 29, kuid nende seas ainult ühe Challengeri (2023. aastal Bragas), ülejäänud kõik on ITF-i turniirid. Alates 2014. aastast on Roca Batalla peamiselt olnud ATP edetabeli kolmanda saja mängija, kuid 2023. aastal jõudis ka teise sajasse – tema parim ranking (187.) pärineb mullu novembrist ja Lajal paiknes samal ajal enam-vähem sarnasel kohal.

Tunise turniiril on esimesena asetatud huvitav mängija – Monaco esireket Valentin Vacherot (ATP 120.). Enne 2022. aastat ei olnud Vacherot kordagi pääsenud TOP500 sisse, kuid on nüüd jõudsalt tõusnud. Siiski lõpetas ta eelmise hooaja veel 280. kohal, ent on nelja kuuga kerkinud 160 kohta! Äsja jõudis Vacherot poolfinaali Aix-en-Provence’i Challenger 175 turniiril, kus mängis mitu TOP50 mängijat, veebruaris võitis ta Challenger 75 turniiri Indias. Sama huvitav on ka fakt, et avaringis kohtub Vacherot vabapääsme saanud grusiini Nikoloz Basilašviliga, kes praegu on maailma 531. reket, kuid aastal 2019 oli ta parimal nädalal 16. kohal.

Vaadake Tunise Challengeri tabelit siit.

scroll to top