Mark Lajal kaotas hispaanlasele kolmetunnise mängu

Mark Lajal / Foto: bergamochallenger.it

Eesti meeste esireket Mark Lajal (ATP 203.) oli täna õhtupoolikul võistlustules Tunise (Tuneesia) ATP Challengeril. Vastaseks esimeses ringis oli 31-aastane Oriol Roca Batalla (ATP 212.). Eelmise aasta lõpus kuulus hispaanlane 200 parema hulka (187.). ITF-i turniirivõitude juures on hispaanlase kontos ka üks ATP Challengeri tiitel eelmisest aastast Bragas.

Mark Lajal kohtus Oriol Roca Batallaga esmakordselt. Esimeses setis ei olnud Lajalil ühtegi murdepalli, seevastu vastasel oli neid kokku kolm, millest ühe ta, neljandas geimis ka realiseeris. Sellest piisas Roca Batallale, et sett skooriga 6:3 võiduka lõpuni viia.

Teises setis olukord muutus ja hoopis Lajal asus juhtima 4:1 ja 5:2. Lajalile tagas edu servimurre teises geimis. Seisul 5:3 mängiti pikk geim, kus ta jäi kaotusseisu koguni 0:40. Hiljem teenis Roca Batalla veel ühe murdepalli, ent eestlane püssi põõsasse ei visanud ja päästes neli murdepalli suutis teise seti võita 6:3! Lisaks seti viimasele geimile pidi Lajal servi hoidmiseks pingutama kõvasti ka seti esimeses ja viiendas geimis. Neis pikaks veninud geimides oli hispaanlasel küll ainult üks murdepall. Kokku päästis Lajal setis seega viis murdepalli. Lajalil paranes oluliselt esimese servi õnnestumise protsent (65% vs 48%).

Otsustava seti avageimis omas meie tennisist ühte murdepalli, ent Roca Batalla hoidis pallingut. Järgmises kolmes geimis hoidsid mõlemad kindlalt oma servi. Viiendas geimis oli Lajalil kasutada kaks murdepalli, kuid hispaanlane pidas vastu. Seitsmendas geimis oli analoogne olukord, Lajalil jäi taas realiseerimata kaks murdepalli (40:15). Sitke hispaanlane päästis kuuenda murdepalli seisul 5:5. Lajal seevastu hoidis jätkuvalt oma pallingut üsna kindlalt, kuigi kaheteistkümnendas geimis oli tablool korra seis 40:40. Nii oli loogiline, et jõuti kiiresse lõppmängu.

Mingis mõttes oli väike psühholoogiline eelis Roca Batallal, sest ta oli mitmel puhul servi kaotuse äärel. Lisaks oli Lajalil probleeme kergete krampidega. See oli ka üheks põhjuseks, miks eestlane üritas mängida lühemaid pallivahetusi. Kiires lõppmängus tehti alates 2:2-lt järjest neli servimurret, kuni jõuti 5:4-ni hispaanlasele. Ja paraku õnnestuski hispaanlasel kolmandalt matshpallilt võita pingelise kohtumise kiire lõppmäng 9:7.

Tie-breaki ajaks oli mäng kestnud juba kolm tundi, lõpuks läks sellest üle seitse minutit. Mõlemad tundusid väsinuna, Lajalit häirisid pisut ka krambid, kuid pallivahetusi mängida ta sai. Kahjuks ei pääsenud Lajal pärast seisu 3:2 enam kordagi ette. Kogu aeg oli ühega ees vastane ja nii tuli Lajalil nö “tuld kustutada”. Otsustav oli punkt seisul 7:7, kui Lajal ründas, tungis võrku, aga ei saanud palli maha ja vastane tõstis temast üle.

Statistikat. Lajali numbrid on toodud esimesena: ässad – 3/3, topeltvead – 3/3, 1.servi õnnestumise % – 63% vs 53% , 1.servilt võidetud punktid – 70% vs 77%, 2.servilt võidetud punktid – 55% vs 44% , murdepallide realiseerimine mõlemal 8st 1.