Mark Lajal jõudis kindla võiduga veerandfinaali

Mark Lajal mängimas Lõuna-Koreas Challenger-turniiriil. / Foto: Facebook

Mark Lajal alistas Shenzheni Challenger 75 turniiri teises ringis Arthur Fery (Suurbritannia, ATP 253.) 6:2, 6:2 ja jätkab veerandfinaalis.

Imelik oleks öelda, et maailma edetabelis vaid 30 kohta tagapool asuv vastane Lajalile ohtu ei kujutanud, aga niimoodi mängu põhjal tundus. Fery servidega sai Lajal hästi hakkama, otse pallingult (äss või Lajali tõrjeviga) sai Prantsusmaal sündinud britt väga harva punkte. Samas servis Lajal ise piisavalt hästi, ehkki esimese servi protsent (53) polnud ikka selline, mis mullu parematel aegadel.

Mängiti taas siseväljakul, sest tänane ilmaprognoos lubas Shenzheni lakkamatult vihma. Paraku võis teise seti lõpus näha, kuidas sisehalli aknakardinate vahelt hakkas päike paistma. Kui eile mängiti väliväljakutel, siis Lajal ei ole veel Shenzhenis katuse alt välja saanud.

Esimene võimalus servi murda tekkis Lajalil avaseti seisul 2:1 ja kohe kasutas ta selle ära, ehkki sõna “kasutas” ei ole päris täpne, sest vastane tegi topeltvea. Sama kordus seisul 5:2, kui murdepall oli ka settpall – taas ei saanud vastane servi sisse. Kuigi üksikjuhtudel tegi Lajal tagajoonelt ka lihtsamaid vigu, sündisid need kõik geimi algul või keskel, tähtsaid punkte mängis Eesti esireket hästi. Midagi rohkemat pole öelda ka teise seti kohta, sest mängu iseloom ei muutunud – Lajal pidi küll ühe (mängu ainsa) murdepalli päästma, aga üldiselt tal raskusi ei tekkinud ning Fery servi sai ta jälle kätte neljandas ja kaheksandas geimis. Neist viimases juhtis Fery 40:0, aga Lajal sai initsiatiivi ja lõpuks viiendalt matšpallilt võitis kohtumise pikima geimi.

Lajal realiseeris 9st murdepallist 4, aga arvestagem, et neli murdepalli ei läinud ju tegelikult kaduma, sest selle geimi Lajal ikkagi võitis. Kuid esimeselt servilt võitis Lajal 85 ja Fery 61% punktidest – just see näitab, kelle serv oli selgelt ohtlikum.

Veerandfinaalis kohtub Lajal kuuendana asetatud kasahhi Deniss Jevsejeviga (ATP 184.). Mullu Morelosi Challengeril võitis Lajal Jevsejevit 7:5, 6:1. Jevsejev on mänginud siiski piisavalt ühtlaselt, et püsida TOP200 sees. Nagu Lajalgi, võitis Jevsejev mullu ühe Challengeri kodumaal Astanas, kuid see oli 50 tasemega, aga Eesti esireket võitis 75 taseme turniiri. Kokku on 30-aastane Jevsejev võitnud 9 turniiri, aga ülejäänud tiitlid on ta saanud ITF-i turniiridel.

Lajali ja Jevsejevi mäng algab reedel kell 7.30 või natuke hiljem. Planeeritakse mängida väliväljakutel, aga ilmaprognoos lubab ikka vihma, kuid tänane päev näitas, et vahepeal võib kuivaks minna.