fbpx
Close

Airok Viljandi Openi U16 turniiri esikohad jäid Eestisse

Robin Lucas Sirk turniiri võidukarikaga. / Foto: Rain Sirk

Täna lõppes Viljandis TE U16 3. kategooria turniir Airok Viljandi Open. Poiste üksikmängus võidutses tartlane Robin Lucas Sirk ning tütarlaste seas võitis esikoha Tallinna tüdruk Nora Olivia Adamson. Lisaks sai Adamson esikoha paarismängus.

Sirk sai oma mängu käima alles turniiri teisel poolel. Avaringis leedulase Aistis Kiaunega kaotas ta avaseti 3:6 ja oli teises samuti tagaajaja rollis, päästis seisul 4:5 kaks matšpalli, näitas seejärel head võistlusnärvi ning võitis kaks setti 7:5 ja 6:3. Teises ringis kohtus Tartu noormees soomlase Lukas Hans Johan Korsströmiga, kelle vastu jäi samuti matši alguses surve alla ning kaotas esimese seti 2:6. Edasises mängus suutis Sirk oma tahtmise peale suruda ja võitis 2:6, 6:4, 6:2.

Veerandfinaalis kohtus tulevane turniirivõitja neljandana turniiritabelisse paigutatud lätlase Gustavs Brižsiga ja oli kindlalt 6:4, 6:2 parem. Poolfinaalis soomlase Kaius Ketolaga oli tasavägine ainult esimese sett, mille Sirk võitis 7:5, teine sett oli juba ühesuunaline liiklus – 6:0 ning finaalikoht kindlustatud.  Finaalis alistas Sirk pärast ülimalt pingelist avasetti endast kaks aastat noorema Soome lootuse Alex Tuomolini 7:6 (9), 6:2 ja esimene Tennis Europe`i turniirivõit oligi tõsiasi!

“Turniir kulges tõusvas joones. Kõige raskem oligi esimene kohtumine Aistis Kiaunega. Olin teda varem alati võitnud, kuid mitte ilmse ülekaaluga,” rääkis Sirk Tennisnetile. “Seekord tulin ka raskest seisust välja. Poolfinaalis ja finaalis olid vastaseks tublid Soome kutid, aga tundub, et olin neist vaimselt üle ja serv töötas just turniiri teisel poolel väga hästi. Esimese TE turniirivõidu üle on väga hea meel, tõenäoliselt premeerin ennast paaripäevase puhkusega. Võib-olla lähen maale kalale ja tõmban mõne haugi välja.”

Eesti noormängijatest jõudsid üksikmängus veel kaheksa parema hulka Konrad Punger ja Robin Rait Rikberg. Noormeeste paarismängus esines hästi veel U14 vanuseklassi kuuluv Laagri TK tandem Otto Herman Pikk/Kristo Vellerand, kes jõudsid poolfinaali.

Tütarlaste seas jõudsid finaali eakaaslased, U14 vanuseklassi kuuluvad Nora Olivia Adamson (2. paigutus) ja Marina Markina (Läti, 1. paigutus). Üsnagi ühepoolses kohtumises pani Eesti piiga oma paremuse 6:1, 6:4  veenvalt maksma. Poolfinaalis oli Adamson alistanud Leedu tütarlapse Lukne Vaikneviciute ning Markina sai tasavägise matši järel jagu samuti hea turniiri teinud Eesti noormängijast Miia Mihailovist 6:3, 7:5. Väärib esiletoomist ka Adamsoni settide suhe turniiri lõpuks mis pärast viit kohtumist oli 60:18.

Tütarlaste paarismänguturniiril jõudsid finaali kolm Eesti mängijat, sest Adamson oli paaris Markinaga. Nemad võitsidki, ehkki Elizabeth Averjanov ja Liisa Marii Põhjala avaldasid südi vastupanu. Adamson/Markina võidutulemus oli 5:7, 6:2, 10:7.

Nagu mullugi, läks ka seekord ilm Airoki teisel turniirinädalal palju paremaks. Kuigi mai ilm on muutlik ja mõnel aastal võib olla teisiti, on esialgu selline mulje, et enne 10. maid on Eestis turniiride korraldamine väljas problemaatiline. Aga õnneks ei seganud vihm esimesel ega teisel nädalal.

scroll to top