Mark Lajal alustas karjääri esimest Challenger-turniiri võidukalt

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal mängib esimest korda karjääri jooksul ATP Challenger-turniiril, mis küll auhinnafondi (45 730 eurot) ja võitja punktide (80) poolest kuulub nõrgemate hulka. Turniir mängitakse Vilniuses ja Lajal pidi seda alustama kvalifikatsioonist.

Kvalifikatsiooni esimeses ringis võitis Lajal 6:3, 7:5 Bogdan Bobrovi (ATP 446.), kes oli valikturniiril asetatud 11ndana. Esimene sett oli lühike, ükski geim ei kestnud üle kuue punkti ja kokku kulus setile vaid 25 minutit. Lajal tegi kohe algul murde ära, läks juhtima 3:0 ja vastasel murdepalli polnudki. Oma servil kaotas eestlane vaid kuus punkti.

Teises setis jäi Lajal vastupidiselt 0:3 taha, aga sai murde tagasi viimasel võimalusel seisul 3:5. Pärast seda ei kaotanud Lajal enam geimigi. Lajal lõi 5 ässa, sai esimest servi sisse 67% ja võitis esimeselt pallingult 82% punktidest. Vastasel olid kõik need numbrid kehvemad. Hea näitaja on ka see, et Lajal võitis 3st murdepallist 3.

Põhiturniirile pääsuks kohtub Lajal esmaspäeval kvalifikatsioonis neljandana asetatud Calvin Hemeryga (Prantsusmaa, ATP 393.). Esisaja mängijaid Vilniuses kaasa ei tee, põhiturniiril on kõrgeima asetusega tšehh Tomaš Machac (ATP 108.). Turniiril mängivad kaasa kõigi Balti riikide esireketid: lisaks Lajalile Ricardas Berankis (Leedu, ATP 128.), kes on turniiril asetatud teisena, ja Ernests Gulbis (Läti, 300.).