fbpx
Close

Vaktsineerimata tennisiste Australian Openile ei lubata: loodame, et Novak Djokovic saabub

Novak Djokovic tänavusel Australian Openil. Siis kehtis veel karantiiniseadus, sest vaktsineerimine polnud maailmas levinud. / Foto: Reuters/Scanpix

Erinevalt Austraalia peaministri Scott Morrisoni arvamusest on Victoria osariigi võimud otsustanud, et jaanuaris Melbourne’is toimuvale Australian Openile koroonaviiruse vastu vaktsineerimata mängijaid ei lubata.

Morrison oli varem teatanud, et kõik saavad osaleda, aga vaktsineerimata mängijad peavad läbima kahenädalase karantiiniperioodi. Kuid täna teatas Austraalia Tenniseliidu tegevjuht Craig Tiley, kes on ka slämmiturniiri peakorraldaja, et Victoria osariik ei luba siseneda vaktsiinisüstita. “Kui meie osariigis on üle 90% inimestest vaktsineeritud, on selline otsus õige,” viitas laupäevases saates The Today Show esinenud Tiley Victoria peaministri Daniel Andrewsi seisukohale. “Meil on ainult üks suund: ka turniiri külalised ja sponsorid peavad olema vaktsineeritud ning samuti kogu korraldusmeeskond.”

Kui ajakirjanikusr saatejuht Jayne Azzopardi küsis, mis saab maailma esireket Novak Djokovicist, vastas Tiley: “Me usume, et Novak tuleb. Hea uudis on see, et suurem osa nii mees- kui ka naismängijaist on vaktsineeritud. Novak on varem öelnud, et tema oma staatust ei avalda, sest vaktsineerimine on isiklik asi. Kuid ta on alati öelnud, et Australian Open on turniir, mis puhub tuule tema purjedesse. Loodame, et ta saabub.”

Ülesandmine Australian Openiks lõpeb detsembri keskel. Varajane registreerimine on vajalik selleks, et mängijad täpselt teaksid, kes pääseb otse põhiturniirile ja kes peab alustama kvalifikatsioonist. Loomulikult on võimalik pärast ülesandmist loobuda (vigastus on kindlasti mõjuv põhjus), aga see ainult suurendab põhiturniirile pääsejate hulka, mitte ei vähenda. Kellel on koht (ja vaktsiinitõend) detsembri keskel põhiturniiriks olemas, pääseb igal juhul Australian Openile.

scroll to top