fbpx
Close

Prantsusmaa lahtiseid ähvardab taas edasilükkamine

– Roland Garros pealtvaatajatega / Foto: Reuters/Scanpix

Prantsusmaa lahtised meistrivõistlused peeti eelmisel aastal erandlikult 27. septembrist 11. oktoobrini, sest koroonapandeemia tõttu kestis täielik profivõistluste paus märtsist augustini.

Mullu oli võistlusele lihtsam kohta leida, sest ka sügisel jäeti paljud turniirid ära ning kevadel/suvel toimuma pidanud turniiridest vaid mõned peeti hiljem. Pigem oli kalender ikkagi hõre. Kuid tänavu on võistlused leidnud kalendris kindla koha ja kuupäeva muutmine oleks keerulisem. Sellele vaatamata kaalub Prantsusmaa taas enda slämmiturniiri edasilükkamist, nagu teatas riigi spordiminister Roxana Maracineanu.

Kolmandat korda alates koroonapandeemiast paneb Prantsusmaa järgmisest nädalast alates terve riigi lukku, sest viirusesse haigestumine on uuesti tõusuteel. Käesoleval nädalal oli Prantsusmaal ümber arvestatuna 100 000 elaniku kohta 704 uut koroonajuhtumit. President Emmanuel Macroni sõnul kestab riigi isolatsioon vähemalt mai keskpaigani, aga Roland Garrosi võistluse daatumid on 23. mai kuni 6. juuni. “Peame praegu diskussiooni Prantsusmaa Tenniseföderatsiooniga, et kas oleks võimalik kuupäeva muuta,” ütles Maracineanu. “Kuigi viimasel ajal on tippspordivõistlusi õnnestunud läbi viia, püüame ikkagi riske maandada, et viirus ei leviks profisportlaste seas ja nende kaudu.”

scroll to top