Zverev võitis Djokovici ja kohtub finaalis uuesti Medvedeviga

Olümpiavõitja Alexander Zverev. / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) kaotas hooaja teises pooles kolm olulist mängu ja kahes neist oli tema alistaja Alexander Zverev (Saksamaa, 3).

Laupäeva hilisõhtul Torinos peetud ATP finaalturniiri poolfinaalis olid Zverevi võidunumbrid 7:6, 4:6, 6:3. Formaalselt otsustas mängu esimese seti tie-break, sest järgmises kahes setis tegi kumbki ühe murde.

Esimeses setis murdeid ei nähtud, kuid lõpus olid mõlemad sellele lähedal. Djokovic juhtis vastase servil 5:4, 40:30 ning ei kasutanud oma ainsat murdepalli, mis oli ka settpall. Seisul 5:5 jäi kaks murdepalli kasutamata Zverevil. Tie-break’is oli vene päritolu sakslane ühe minimurdega peal, kui alustas servimist seisul 5:4. Mõlemad pallingud tõid punkti ja sellega ka seti.

Teises setis olid küll Zverevi servigeimid keskelt läbi kindlamad, aga seisul 4:4 õnnestus Djokovicil tõrjegeimis ette minna 40:15. Kaks murdepalli Zverev päästis, aga kui maailma esireket sai uuesti edu, siis enam mitte. Viimane geim oli pikk, aga Zverevil ei olnud murdepalli. Kuid otsustavas setis sai ometi Zverev vajaliku murde kätte ja juhtis 4:1. Djokovici ainus võimalus murda oli pärast seda Zverevi eduseisul 4:2. Sakslane mängis maha 40:15 edu, kuid murdepalli päästis ja enam geimi ära ei andnud. Seisul 5:3 lõpetas Zverev servigeimi nulliga.

Omapärasel kombel oli Zverevil seekord paremus ainult teisel servil, mis tavaliselt on olnud Djokovici trump. Serblane võitis mõneti üllatuslikult ässad 15:14, esimest pallingut lõid sisse mõlemad 73%. Kuid Djokovic võitis esimeselt pallingult 84 ja Zverev 76% punktidest. See aga ei olnud piisav, sest teiselt servilt olid numbrid Zverevi kasuks 69% vs 36%. Kohtumine kestis kaks minutit vähem kui 2,5 tundi.

Kahe mehe omavaheliste kohtumiste üldseis on nüüd 7:4 Djokovici kasuks ja tänavune saldo 3:2. Kahel slämmiturniiril (Austraalias veerandfinaalis ja USA-s poolfinaalis) on peale jäänud Djokovic, aga olümpiamängude ja nüüd ATP finaalturniiri poolfinaalis Zverev.

Finaalis kohtub Zverev Daniil Medvedeviga (Venemaa, 2), kes viimasel ajal on olnud sakslasele isegi kardetavam vastane kui Djokovic. Ehkki seis on Medvedevi kasuks ainult 6:5, on ta võitnud viis viimast kohtumist, kaasa arvatud teisipäeval ATP finaalturniiri alagrupimängus 6:3, 6:7, 7:6. Vähemalt olid numbrid nüüd Zverevile lootustandavamad, sest paar nädalat varem Pariisis kaotas ta Medvedvile 2:6, 2:6.