fbpx
Close

Novak Djokovici hagi lükati tagasi: maailma esireket peab Austraaliast lahkuma

Novak Djokovic on saabunud Melbourne’i lennujaama, et Austraaliast lahkuda. / Foto: Reuters/Scanpix

Austraalia kohus otsustas mitte rahuldada Novak Djokovici hagi Austraalia riigi vastu ning tema viisa tühistamine jäi jõusse. Maailma esireketil tuleb Austraaliast lahkuda, slämmiturniiril ta mängida ei saa.

Djokovic ütles, et ta on äärmiselt pettunud, kuid aktsepteerib otsust. “Hakkan kohe tegema vastavate instantsidega koostööd minu maalt lahkumise osas,” ütles Djokovic. “Võtan mingi aja puhkuseks ja kosun.” Kui leitakse sobiv lend Euroopasse, sõidab Djokovic sellega tagasi. Serblast enam kinni ei hoita, ta on juba jõudnud Melbourne’i lennujaama. Viisa tühistamisega kaasneb tavaliselt ka kolmeaastane sissesõidukeeld, kuid seda ei pruugi Austraalia võimud kohaldada, sest Djokovic ei saabunud ju Austraaliasse pettuse abil.

Austraalia peaminister Scott Morrison tervitas otsust ja ütles, et “selline lahendus hoiab meie piirid tugevana ja austraallased ohutuna”, “Austraallased on pandeemia ajal palju ohverdanud ja neil on alust loota, et neid ohverdusi kaitstakse,” ütles peaminister.

Djokovici toetajad lahkusid kohtuhoone eest pettununa, kuid püsisid vaiksena ega hakanud otsuse vastu protestima. “Minu tennisesuvi (Austraalias on praegu suvi – toim) on sellega tühi,” ütles üks fännidest. Parandus on tehtud ka meeste üksikmängu tabelis – serblase Miomir Kecmanovici, kes pidi kohtuma Djokoviciga, vastane on nüüd itaallasest lucky loser Salvatore Caruso (ATP 150.). Ülemises tabeliveerandis on nüüd maailma esikümne mängijaist ainult itaallane Matteo Berrettini (7). Homne ajakava tehti siiski nii palju ümber, et Rod Laver Arena õhtuse sessiooni teises matšis mängib Alexander Zverev (Saksamaa, 3) kaasmaalase Daniel Altmeieriga.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top