fbpx
Close

Victoria osariigi peaminister hoiatas: vaktsineerimata tennisistid ei saa Austraalia viisat

– Covid-19 ja maski kandmine / Foto: Pixabay

Praeguse seisuga on tõenäoline, et tennisistid, kes pole koroonaviiruse vastu vaktsineeritud, ei saa mängida jaanuarikuisel Australian Openil.

“Ma ei usu, et vaktsineerimata tennisemängijad saavad meie riiki sisenemiseks viisa,” ütles Victoria osariigi peaminister Daniel Andrews. “Kui nad saavad viisa, peavad nad kindlasti paar nädalat olema karantiinis. Kui ma selles osas eksin, siis föderaalvalitsus annab kindlasti teada.”

Tänavu jaanuaris lubati kõik tennisistid Melbourne’i mängima, sest sel ajal ei olnud vaktsineerimine veel maailmas massiliselt alanud. Kuid kõik pidid olema ranges karantiinis ja eriti need, kes puutusid Austraaliasse saabunud lennul kokku koroonaviirusesse nakatunuga. Nemad, kelle hulgas oli ka Anett Kontaveit, ei saanud kaks nädalat isegi treenida, teistele vähemalt see võimalus anti.

Nüüd on aga seis teine – maailma loodab, et suurem osa inimesi on mõistnud vaktsineerimise vajadust. “Viirus ei küsi, milline on sinu edetabelikoht ja kui palju suure slämmi turniire sa oled võitnud,” ütles Andrews. “See ei puutu üldse asjasse. Sa pead olema vaktsineeritud, et kaitsta ennast ja hoida teisi nakatumast.”

Andrewsi vihje oli mõeldud maailma esireket Novak Djokovicile, kes kangekaelselt ei soovi avaldada, kas ta on vaktsineeritud või mitte. Djokovic peab seda isiklikuks asjaks, mida ei pea teistele avalikustama. Äsja andis Djokovic kodumaa meediaväljaandele Blic intervjuu, kus arvas, et võib-olla ta ei saa Melbourne’is mängida. Djokovic on selgitanud, et ta ei ole vaktsineerimise vastane, vaid ta leiab, et seda ei saa kasutada sunnimeetmena.

Mitteametlikel andmetel on profitennisistidest vaid pisut üle poole vaktsineeritud. Kui praegusele arvule lisa ei tule, siis muutub Australian Open farsiks, sest võistluse tase ei anna slämmiturniiri mõõtu välja. Austraalia on maailmas üks väheseid riike, kes ainult 2020. aasta kevadel ja suvel (Austraalia aastaaegade järgi sügisel ja talvel) kannatas koroonaviiruse käes. Seejärel suudeti nakkusele piir panna, aga samal põhjusel ei soovi Austraalia riiki külalistele avada. Nii et tegemist on veidi paradoksaalse olukorraga: Austraaliasse ei saa reisida, sest seal viirust ei ole!

scroll to top