fbpx
Close

Uus täht on sündinud: Bianca Andreescu võitis Indian Wellsi turniiri

Bianca Andreescu Indian Wellsis. / Foto: EPA/Scanpix

Esmaspäeva esimesel öötunnil lõppes Indian Wellsi turniiri naiste üksikmängu finaal, kus 18-aastane üllataja Bianca Andreescu (Kanada) alistas Angelique Kerberi (Saksamaa, 8) 6:4, 3:6, 6:4.

Turniiri maailma edetabeli 60. mängijana alustanud Andreescu tõuseb nüüd pärast imelist teekonda 24. kohale. Kohtumise kolmas sett oli täielik draama. Juba seisul 2:1 käis füsioterapeut mudimas Andreescu haiget õlga ja käsivart, kuid seejärel tuli juba masseerida ka tema reielihaseid, et jalg ei tõmbuks krampi.

Ometi suutis murdega taha jäänud Andreescu tänu võimsale eeskäele saada seisult 2:3 kätte kaks vastase pallingugeimi ja ta asus servima matši võiduks seisul 5:3. Andreescu juhtis 40:15 ja seejärel omas veel üht matšpalli, kuid Kerberi hea kaitsemäng sundis noore kanadalanna eksima.

Kerber, kes on sakslannana tuntud kui füüsilise ettevalmistuse etalon, pidanuks pärast niisugust draamat võidu koju tooma, aga Andreescu, keda tribüünil toetati nii Kanada kui ka Rumeenia lippudega, suutis kogu oma tahtejõu mängu panna ja servimurdega mäng enda kasuks kallutada. Pärast võitu ja vastase embamist oli Andreescu niivõrd omadega läbi, et lebas umbes minuti väljakul.

Esimesed kaks setti olid selles mõttes “tavalised”, et kummaski piisas ühest servimurdest, et sett enda kasuks kallutada. Kerber suutis teises setis natuke rohkem agressiivsust näidata ja sellega mängu pööre tuua, kuid kolmandas setis oli sakslanna taas liiga passiivne. Andreescu pole siiski mängija, kes torkaks silma ainult võimsate ründelöökide poolest, ta kasutab osavalt ka lõikeid, tilkpalli ja pikki kaarpalle, mida vastasel pole kerge rünnata. Põnevat finaali ei saa siiski nimetada kõrgetasemeliseks, sest lihtvigu tegid mängijad kahe peale kokku ikkagi ca 1,5 korda rohkem kui äralööke. Aga kvaliteedi vähesuse üle ka kurta ei saa.

Teisipäeval algavaks Miami turniiriks Andreescu veel asetust ei saa, sest arvestatakse eelmise nädala edetabelit. Nii peaksid teda justkui kartma kõik 32 asetatud mängijat, kaasa arvatud Anett Kontaveit, ent samas pole kindel, kas pärast nii rasket turniiri Andreescu üldse suudab end veel üheks pikaks võistluseks kokku võtta. Temale oli ikkagi kahenädalane turniir harjumatu, Kerber on selliseid mänginud küll ja küll.

Huvitav on fakt, et vaatamata kolmele slämmiturniiri võidule pole Kerber ikka veel võitnud karjääri jooksul ühtki Premier Mandatory taseme turniiri, kuid Andreescu sai sellise võidu juba 18-aastaselt kirja.

Andreescu kohta saate lisa lugeda siit.

scroll to top