fbpx
Close
PAF.ee

Bianca Andreescu lööb jooga ja mediteerimise abil Indian Wellsis laineid

Bianca Andreescu Indian Wellsis. / Foto: EPA/Scanpix

Kas naiste tennises on sündimas uus staar? Igatahes on 18-aastane Bianca Andreescu (Kanada) viimase kümne aasta jooksul ainus mängija, kes nii noorelt jõudnud Indian Wellsi turniiri poolfinaali.

Maailma edetabelis on Andreescu 60. kohal, kuid ta pidi Indian Wellsis osalemiseks saama korraldajatelt vabapääsme, sest põhiturniiri mängijad pandi paika juba 23. jaanuari rankingu põhjal, kui Andreescu veel nii kõrgel polnud. Rumeenia päritolu kanadalanna on sel aastal mänginud juba Aucklandi turniiri finaalis ja Acapulco poolfinaalis, kuid viimane saavutus on kahtlemata suurim. Ta alustas aastat 152. kohal, kuid nüüd on taganud järgmiseks nädalaks vähemalt 37. edetabelikoha, aga võib tõusta veel kõrgemale.

Eriti muljetavaldav oli Andreescu 6:0, 6:1 võit kolmapäeva hilisõhtul peetud veerandfinaalis Garbine Muguruza (Hispaania, 20) üle. Andreescu näitas selles kohtumises samaaegselt nii võimsat kui ka kavalat mängu. Andreescu, kes kehaehituselt sarnaneb valgevenelannale Arina Sabalenkale, võib mängida sama tugevate löökidega, kuid ta kasutab palju ka lõikeid ja stoppe, üritab vastast rütmist välja lüüa. Muguruza ei suutnud sellele stiilile eile üldse vastu panna.

Intervjuus ütles noor kanadalanna, et juba 12-aastaselt õpetas ema talle joogat ja mediteerimist. “Ma ei tee tööd ainult oma mängu tehnilise ja füüsilise külje parandamise nimel. Vaimne ettevalmistus on sama oluline. See aitab mul mängu kestel püsida kogu aeg tegelikus ajahetkes. Ma ei mõtle mängus olles möödunule ega tulevikule,” selgitas Andreescu.

Igal hommikul teeb Andreescu läbi 15-minutilise seansi, kus ta visualiseerib oma eelolevat päeva, kuidas tal kõik hakkab minema hästi. Kanadalannal on ka oma rituaalid, näiteks kordab ta endale teatud sõnu. Kuid ta ütles ajakirjanikele, et täpselt ta oma rituaalide saladust ei avalda. Andreescul on palju fänne koguni kahes riigis, sest teda toetavad ka rumeenlased.

Reedel selgub, kuidas läheb Andreescul poolfinaalis, kus tema vastas on Elina Svitolina (Ukraina, 6), kes ööl vastu neljapäeva alistas raskes mängus Andreescust vaid aasta vanema Marketa Vondroušova (Tšehhi) 4:6, 6:4, 6:4. Vondroušova, kes 2017. aastal võitis 17-aastaselt Bielis oma esimese WTA turniiri, kui alistas finaalis Anett Kontaveidi, ei ole järgmisel kahel aastal enam nii tugevaid esitusi jätkanud, kuid Indian Wellsis lülitas ta välja maailma teise reketi Simona Halepi (Rumeenia). Nüüd aga kipub tema uus edu jääma temast noorema Andreescu varju.

Svitolina on pidanud järjest kaks pikka mängu, kuid tal on taastumiseks üks puhkepäev. Kuna ukrainlanna on mitmekülgsem tennisist kui Muguruza, siis on Andreescul teda kindlasti raskem rütmist välja viia, aga eks reedel selgub, kumb jõuab finaali.

scroll to top