fbpx
Close

Uskumatu mäng: Anett Kontaveit kaotas pärast avaseti 6:0 võitu

Anett Kontaveit servimas Stuttgardi turniiri avaringis. / Foto: EPA/Scanpix

Valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitš (Valgevene, WTA 34.) on sel hooajal Anett Kontaveidile (14) ületamatu takistus, kui Eesti esireket kaotas valgevenelannale Madridi turniiri avaringis 6:0, 3:6, 2:6.

Erinevus mängust, kus Anett Sasnovitšile Australian Openil 3:6, 3:6 kaotas, seisnes vaid selles, et nüüd eelnes valgevenelanna jõudemonstratsioonile esimene sett, millest jäi mulje, et Kontaveit on hirmuäratavas hoos. Esimese seti statistika Anetti poolt vaadatuna – 12 äralööki ja 1 lihtviga – on uskumatu.

Aga tennise peensus on selles, et kas sa võidad avaseti 6:0 või 7:6, teine sett hakkab ikka samalt seisult. Nulliga võit sulle edasiseks mänguks boonust ei anna. Võimalik, et teise seti alguses peitus võti, sest esimesed neli geimi oli mäng tasavägine ja kui suutnuks siis Anett edu saavutada, läinuks ehk teisiti. Nüüd aga murdis Sasnovitš Kontaveidi pallingu seisuks 3:2 ja enam ta tagasi ei vaadanud. Valgevenelanna mängust jäi selline mulje, et isegi maailma teine reket Petra Kvitova, kellele Anett kaotas Stuttgardi turniiri finaalis, pole võimeline nii hästi mängima. Kvitova on lihtsalt hea mängija, kes loogiliselt paneb oma paremuse maksma, aga Sasnovitš pigem ajab hullu. Ehkki, jah, esimeses setis tundus, et Kontaveit paneb hullu…

Peab ütlema, et Tennisnet ei oska siin seisukohta võtta, kas Anett saanuks midagi paremini teha või oli see pigem eestlanna nõrkus, et ta kohtumise selliselt seisult kaotas. Igatahes kalduks arvama esimest varianti…

Muide, mängu kokkuvõttes jäid mõlemad äralöökide/lihtvigade arvestuses plussi: Sasnovitš 23/16 ja Kontaveit 22/17. Aga kahes viimase seti tulemus oli vastavalt 18/9 ja 10/16. Kontaveit lõi 6 ässa ja Sasnovitš 4, mõlemad tegid 4 topeltviga. Esimese servi õnnestumisprotsent oli umbes võrdne (Kontaveit 59, Sasnovitš 57%), aga punkte teenis esimeselt servilt valgevenelanna 73 ja Anett 66%. Aga kõik need numbrid on selles mõttes petlikud, et esimene sett erines igasuguse statistika osas ülejäänud kahest.

Sasnovitš võitis sel hooajal juba kolmanda mängu, kus ta alustas 0:6 setikaotusega, kuid eelmised vastased ei olnud nii tugevast puust – austraallanna Priscilla Hon ja venelanna Jekaterina Makarova – tema küll kunagine maailma esikümne mängija, aga Sasnovitšiga kohtumise hetkel 70. Samas on Sasnovitš tänavu kaotanud Su-Wei Hsiehile 2:6, 0:6 ja 1:6, 2:6, Anastassia Pavljutšenkovale 0:6, 3:6 ja Donna Vekicile 2:6, 0:6. Ükski neist ei kuulu TOP20 sekka. No ei ole ju tegemist sama mängijaga, kes täna Kontaveidi alistas!?

Mida tähendab tänane kaotus Anetti WTA edetabelikohale, selgub esmaspäeval, kui eelmise aasta Madridi punktid mängijatelt maha võetakse.

scroll to top