fbpx
Close

Harri Neppi: Sasnovitš võttis riski ja kõik tuli välja

Aliaksandra Sasnovitš. / Foto: AFP/Scanpix

Treenerist eskpert Harri Neppi arvas, et Anett Kontaveidi kaotus Aliaksandra Sasnovitšile pärast avaseti 6:0 võitmist oli peamiselt tingitud valgevenelanna heast mängust, kuid pehmemaks jäi ka Anett ise.

“Mis oli esimeses setis?! esitas Neppi retoorilise küsimuse. “Anett sai ilusti suruda ning tegi 12 äralööki ja ühe lihtvea. Aga teises setis võttis Sasnovitš riski. Kui tal ei oleks nii hästi välja tulnud, võinuks see mäng rahulikult 6:0, 6:2 lõppeda. Kõik hakkas pihta servist – Sasnovitš lõi kõvasti, kuid kõik õnnestus. Anett ei saa aga sellisel viisil mängida, kui ta ei jõua jalgadega palli juurde.”

Neppi pole siiski nõus, et Sasnovitš “pani hullu” või et sellise esitusega võiks teda võrrelda maailma parimatega. “Jah, Sasnovitš oli teisest setist alates üle, aga Anetti pallid jäid ka järjest pehmemaks. Ta proovis ka kõrgeid palle, sest Sasnovitš tihti ei oska neid maha lüüa, aga täna pani kõik ära. Kuid see ei ole hulluajamine, vaid riskantse mängustiili teadlik valik, sest muud varianti poleks tal võitmiseks olnud,” võttis Neppi kokku.

Aga miks ikkagi Sasnovitš just Kontaveidi vastu sellise imelise mängu leiab? “Eks ta on aeg-ajalt ka teistega hästi mänginud. Kui ta mõnes mängus kiiresti kaks setti kaotab, siis see tähendab, et tal ei tulnud tookord välja. Nii palju on erinevust, et Anett ei leia selliste kõvade lööjate vastu rohtu, mõni kaitsvama stiiliga mängija leiab. Anett ei tohi jääda surve alla, muidu ei tule midagi!”

scroll to top