fbpx
Close

Kaia Kanepi kaotas Indian Wellsi avaringis

Kaia Kanepi Adelaide’is. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi jäi Indian Wellsi WTA 1000 turniiri avaringis 3:6, 6:7 alla Aliaksandra Sasnovitšile, kes asub maailma edetabelis temast seitse kohta eespool.

Kui nad tänavu jaanuari algul esimest korda kohtusid, oli Sasnovitš samuti edetabelis eespool, aga kohad tookord paremad – vastavalt 30. ja 32. Pärast seda on valgevenelanna langenud 14 ja Kaia 19 kohta. Kuna kaks kuud tagasi võitis Kaia 4:6, 6:1, 6:4, sai Sasnovitš seega revanši.

Kõrgetasemelist tennist kahjuks ei nähtud, sest lihtvigu oli rohkem kui äralööke ja pikki pallivahetusi üsna harva. Kaiat vedas alt ka tähtsate punktide mängimine – Sasnovitš võitis murdepalle 4st 4 ja mängu ka kohe esimeselt matšpallilt. Kaia sai esimese võimaluse avageimis, kui Sasnovitš jäi servil taha 15:40, kuid valgevenelanna mängis järgmised punktid hästi. Seisul 3:4 oli Kaia oma servil taga 0:30, võitis siis kaks punkti, aga geimi kaotas. Nii läks esimene sett.

Teises setis oli murdeid rohkem ja seda ka põhjusel, et mõlemad tegid tähtsatel hetkedel topeltvigu. Kui esimeses setis tegi kumbki ühe topeltvea, siis teises Kaia 6 ja Sasnovitš 3. Kaia juhtis 2:0 ja 4:2, aga mõlemal korral andis murde tagasi, kusjuures seisul 2:0 ta juhtis oma servil 40:0 ja seisul 4:2 40:15. Kahjuks on Kaia mängus süvenenud ebakindlus pärast seda, kui ta Austraalia lahtiste avaringis kaotas üllatuslikult eduseisust tollal maaila edetabelis 166. kohal asunud Kimberly Birrellile. Pärast seda on ta kaotanud veel kaks mängu avaringis.

Lõpuks jäi Kaia ise taha 4:5, aga suutis nüüd murde tagasi võtta ja kindlustada tie-break’i. See oli üsna tasavägine ja seisul 5:6 olid minimurded tasa, kuid nüüd õnnestus Sasnovitši tõrje, mis sundis Kaia eksima.

Statistiliselt on Kaia mängust raske midagi head välja tuua. Ta ise realiseeris murdepalle üsna hästi (6st 3), aga nagu kirjutasime, ta neid kaitsta ei suutnud. 7 topeltviga ja esimese servi protsent 47 on ka kesine ja äralöökide/lihtvigade vahekord 11/27. Ka Sasnovitš jäi sellega selgesse miinusesse 25/39.

Kuna eelmisel aastal jõudis Kaia Indian Wellsis 3. ringi, langeb ta nüüd edetabelis. Esialgu 51. kohalt 54ndaks, aga sellele püsima ta tõenäoliselt ei jää. Ilmselt nii kaugele, kui on jooksvas edetabelis Anett Kontaveit (68,), Kaia siiski ei lange. Kindel on aga see, et mõlemad Eesti tennisistid on kahe nädala pärast TOP 50 seast väljas.

scroll to top