fbpx
Close

Kaia Kanepi ei pääsenud Madridis põhiturniirile

Kaia Kanepi kaotas Madridi tenniseturniiri kvalifikatsiooni teises ja ühtlasi otsustavas ringis Kristyna Pliškovale (Tšehhi, WTA 85.) 6:7, 2:6.

Viimastel turniiridel on pea alati mõni mängija saanud põhiturniirile ka lucky loser’ina, kuid Kaial ei ole eriti palju lootust, sest ta pole teise ringi kaotajate seas kaugeltki kõige kõrgema asetusega. Kanepile sai saatuslikuks esimese seti lõpp, kus ta kahel korral võis oma pallingul seti võidukalt lõpetada, aga kaotas mõlemad geimid nii eduseisult 5:4 kui ka 6:5. Tie-break kuulus juba kindlalt 7:1 Pliškovale. Kuni seisuni 5:4 hoidis Kanepi oma pallingut ja murdis ise vastase servi ühe korra. Ta tegi seisul 5:5 uue murde, aga nagu juba siin mainitud, ei hoidnud ka seda edu.

Teises setis läks Pliškova kohe 4:0 ette ja pärast seda võitis Kanepi veel kaks oma servigeimi, aga murdevõimalust ei tekkinud. Kaotus oli ootamatu, sest kihlveokontorite arvates oli Kanepi üsna selge soosik (koefitsient 1,4-1,5).

Esmajoones jäi Kanepi Pliškovale alla pallingul. Kui maailma esikümnesse kuuluv Karolina Pliškova on tuntud väga hea servijana, siis kaksikõde ei jää selle poolest alla, kuid muu mäng on tal selgelt viletsam kui tugevamal õel. Pliškova lõi 11 ässa ja tegi 3 topeltviga, Kanepi vastavalt 1 ja 8. Arvutus on lihtne: Pliškova võitis mängu kokkuvõttes 17 punkti rohkem kui Kanepi, neist 15 (servil vastavalt +8 ja -7) tuli pallingu arvelt. Hea servi juures oli Pliškoval ka kõrgem esimese pallingu õnnestumisprotsent – vastavalt 69 ja 59%.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top