fbpx
Close

Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi said teada Adelaide’i turniiri avaringi vastased

Kaia Kanepi (istub) ja Anett Kontaveit Tallinn Openi eelsel treeningul. / Foto: Igor Pissarev

Kuuendana asetatud Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi osalevad jaanuari esimesel nädalal Adelaide’is WTA 500 turniiril, mille kvalifikatsioon algas täna, aga põhiturniir algab 2. jaanuaril.

Kontaveit kohtub loosi tahtel avaringis tõusva tähe Qinwen Zhengiga (Hiina), kes asub maailma edetabelis 28. kohal. Ei saa salata, et nende seast, kes võinuks Anettile avaringis vastu tulla, on Zheng kindlasti üks ohtlikemaid vastaseid. 20-aastane hiinlanna kerkis tänavu 126. kohalt 25ndaks, kuid nüüd on kolm kohta tahapoole langenud. Ta jõudis Prantsusmaa lahtistel 1/8 finaali, kus kohtus hilisema tšempioni Iga Swiatekiga ja võitis poolatari vastu esimese seti. Samuti on Zhengi arvel üks WTA 125K turniiri võit.

Kui Anett avaringis võidab, kohtub ta teises ringis Viktoria Azarenkaga (WTA 26.) või kvalifikatsioonist edasipääsejaga. Azarenka vorm on viimasel ajal kõikuv, kuid on ju teada, et parimas vormis olles on ta ohtlik ükskõik kellele.

Kanepi kohtub valgevenelannaga juba avaringis, aga selleks on Aliaksandra Sasnovitš (WTA 30.). Kui Kontaveit ja Zheng pole kordagi omavahel kohtunud, siis Kanepi ja Sasnovitš mängisid üsna ammu – 2015. aasta juunis kaotas Kaia valgevenelannale Marseille’ turniiril kolmes setis. Tookordne mäng peeti liivaväljakul ja vaevalt seda praegu tõsiselt arvestada tasub.

Kui Kaia avaringis võidab, on järgmine vastane Jekaterina Aleksandrova (8) või Marketa Vondroušova (Tšehhi). Eestlannad on loositud erinevale tabelipoolele.

Vaadake Adelaide’i turniiri tabelit siit.

scroll to top