fbpx
Close

USA ja Läti kohtuvad FedCupi finaalturniirile pääsu eest

Austraalia naiskond tähistab finaalipääsu tänavu aprillis, keskel naiskonna liider
Ashleigh Barty. / Foto: AFP/Scanpix

Ka naiste tennise võistkondlik turniir FedCup mängitakse järgmisel hooajal sarnaselt meeste Davis Cupiga ühe nädala jooksul kõigi Maailmaliiga tiimide osavõtul.

Finaalturniriile Ungarisse, mis toimub 14.-19. aprillini, pääseb 12 naiskonda. Neist koha on kindlustanud korraldajamaa, tänavuse aasta finalistid Austraalia ja Prantsusmaa ning ITF-ilt vabapääsme teeninud Tšehhi, kui viimase kümnendi edukaim FedCupi naiskond. Veel 16 naiskonda peavad aga 7.-8. veebruaril matši, et selgitada kaheksa ülejäänud finalisti.

Kolmapäeval toimus nende naiskondade paaridesse loosimine. Ei vedanud Lätil, kes peab võõrsil mängima USA vastu. Kuigi Serena Williams pole USA eest viimasel ajal mänginud, on ameeriklannadel kerkinud palju uusi tähti (Amanda Anisimova, Sofia Kenin, Danielle Collins) ning lisaks praegused maailma 10. ja 11. reket Madison Keys ja Sloane Stephens.

Huvitav paar on ka Rumeenia – Venemaa, kus kodunaiskond on ilmselt Simona Halepi juhtimisel soosik, sest Venemaal on üle pika aja selline seis, kus mehed on edukamad kui naised – viimati oli sarnaselt sajandi esimestel aastatel. Uskumatu küll, aga parim Venemaa naismängija (Darja Kasatkina) on hetkel maailma edetabelis 41., kuid temast eespool on kaks vene rahvusest ameeriklannat: Kenin ja Anisimova.

Ülejäänud paarides kohtuvad Holland – Valgevene, Brasiilia – Saksamaa, Hispaania – Jaapan, Šveits – Kanada, Belgia – Kasahstan ja Slovakkia – Suurbritannia.

scroll to top
Inline
Inline