Fed Cup nimetati ümber Billie Jean King Cupiks

Billie Jean King 2018. aastal Wimbledoni turniiri vaatamas. / Foto: Reuters/Scanpix

1963. aastal esimest korda peetud naiste võistkondlik tenniseturniir, mis algul sai nime Federation Cup (viimasel ajal on kasutatud lühendatud varianti Fed Cup) kannab järgmisest hooajast Billie Jean King Cupi nime.

See on esimest korda, kui mõne ülemaailmne võistkondlik turniir kannab naismängija nime ja läheb sellega ajalukku. King sai 1970ndatel tuntuks mitte ainult suurepärase tennisistina, vaid ka võrdsuse eest võitlejana. Suuresti tänu tema eestvedamisele on naiste ja meeste auhinnaraha suurtel turniiridel nüüd võrdne.

2021, aastal alustab uue nimega Billie Jean King Cupl võistlust 116 naiskonda, kellest 12 paremat mängivad Budapestis finaalturniiril. See võistlus peetakse 13.-18. aprillini. “Alates sellest, et ta mängis kaasa esimesel FedCupil USA võidukas naiskonnas ja jätkates sellega, et temast sai esimene WTA president ja esimene naissportlane, kes USA-s teenis riigi presidendilt Vabaduse medali, on Billie Jean King nüüd taas millegi poolest esimene,” ütles ITF-i president David Haggerty.

“Spordis pole midagi sarnast oma riigi esindamisega,” ütles King ise. “Mul on suur au, et naiste võistkondlik karikas kannab nüüd minu nime ja sellist vastutust ma ei võta kergelt. Meie ülesanne on jagada oma nägemust tennisetüdrukute järgmise põlvkonnaga.”

Mõnes mõttes oli nimevahetus loogiline, sest senine Federation Cup tulenes lihtsalt Rahvusvahelise Tenniseföderatsiooni nimest. Ka meeste võistkondlik turniir kannab ju nime selle asutaja Dwight Davise auks.

King on võitnud suure slämmi turniiridel 12 tiitlit üksikmängus ja koos paarismängudega tulnud tšempioniks 39 korda. Tema kõige edukam turniir oli Wimbledon, kus servi-võrgumäng, mida King viljeles, oli kõige efektiivsem. King on Wimbledonis võitnud üksikmängus kuus ja paarismängus 14 tiitlit.