Kristina Mladenovic tõi Prantsusmaale FedCupi võidu

Võidukas Prantsusmaa naiskond: vasakult Kristina Mladenovic, Caroline Garcia, Alize Cornet, Pauline Parmentier, Fiona Ferro ja kapten Julien Benneteau. / Foto: AP/Scanpix

Üks tennisist küll FedCupi ei võida, kuid täna Perthis lõppenud finaalis oli prantslanna Kristina Mladenovic vaieldamatu kangelanna, sest ta võitis mõlemad üksikmängud ja koos Caroline Garciaga otsustava paarismängu.

Nii alistas Prantsusmaa võõrsil Austraalia ja võitis FedCupi kolmandat korda, varem oli see juhtunud aastatel 1997 ja 2003. Kaalukeeleks kujunes esinumbrite kohtumine, kus WTA edetabeli 40. tennisist Mladenovic alistas maailma esireketi Ashleigh Barty 2:6, 6:4, 7:6. Ei saa salata, et Barty oli 2019. aastal võitnud peaaegu kõik olulised mängud – kui ta kaotas, siis mõne nõrgema turniiri finaalis või võistluse varasemas staadiumis. Seekord aga kohtas ta Mladenovici erakordset vastupanu.

Kristina Mladenovic pärast võitu Ashleigh Barty üle. / Foto: AFP/Scanpix

Barty oli edule lähedal seisul 6:2, 4:3, kui tal oli vastase servil kasutada murdepall. Mladenovic päästis selle, kuid geim venis pikaks ja Prantsusmaa esinumber võitis alles neljandalt geimpallilt. Pärast seda Mladenovic murdis ja viigistas settide seisu. Otsustavas setis oli juba Mladenovic juhtiv pool, kuid tema kahele servimurdele vastas Barty samaga, teist korda seisul 4:5, kui austraallannal enam muud võimalust polnud. Järgmises geimis jättis Mladenovic kasutamata kolm murdepalli ja kui Barty läks 6:5 ette, tundus, et pikema kõrre tõmbab siiski favoriit. Aga mängu lõpp oli uskumatu – Mladenovic võitis 12st punktist 11! See tähendas oma servigeimi nulliga ja tie-break’i tulemusega 7:1.

See on võit! Mladenovic ja Garcia pärast paarismängu. / Foto: AfP/Scanpix

Prantsusmaal ei olnud veel võit käes, sest pühapäeva teises mängus alistas Ajla Tomljanovic Pauline Parmentier’ 6:4, 7:5. Prantslased otsustasid anda puhkust esimesel päeval teise reketi kohal mänginud Caroline Garciale, et vajadusel saaks ta aidata paarismängus. Kuid ka Austraalia pani paarismängus Barty kõrvale puhanud Sam Stosuri, seega oli seis mõlemalt poolt võrdne. Aga mäng ei kujunenud võrdseks – Mladenovic/Garcia võitsid 6:4, 6:3. Teises setis murdsid prantslannad kohe algul austraallannade servi ning saavutanud edu 3:0, hoidsid oma servi kindlalt – ainult üks murdepall australlaannadel veel oli.