fbpx
Close

Eesti kaotas otsustava paarismängu ja matši Kreekale

– Elena Malõgina ja Anett Kontaveit tänases otsustavas paarismängus
/ Foto: Laura Lorette Takel

Eesti alustas Fed Cupi I grupi Euro-Aafrika tsooni kodust turniiri Tallinki tennisehallis 1:2 kaotusega Kreekale. Otsustas paarismäng, kus Anett Kontaveit ja Elena Malõgina jäid alla Despina Papamichailile ja Valentini Grammatikopouloule 3:6, 6:4, 2:6.

Mängus olid omad tõusud ja mõõnad mõlemal poolel, aga üle-platsi-mängija oli kindlasti Papamichail, keda oli raske nurka suruda nii tagajoonemängus kui ka “läbi lüüa” võrgus. Kui Malõgina alustas suhteliselt hästi, siis Kontaveit sai mängu sisse alles teises setis. Kuid otsustava seti algul läksid eestlannadel mõned eduseisud käest ja 1:4 tähendas juba kaotust kahe murdega. Veel murti kreeklannade servigeim, aga siis kaotati Kontaveidi pallingugeim ja mäng oli läbi.

Matšijärgsel pressikonverentsil raputas Kontaveit endale tuhka pähe ja ütles lühidalt: “Leena oli täna parem mängija kui mina. Püüdsin nii hästi kui oskasin, aga kogu mängu jooksul ma ei tundnud ennast hästi,” ütles Anett. Ta uskus, et küsimus on ajavahega kohanemises, sest Eesti esireket saabus Austraaliast alles neli päeva tagasi. “Üksikmängus võttis mul ka kaua aega, et mängu sisse saafa. Õnneks seal läksin siiski kohtumise jooksul paremaks ja sain võidu kätte. Aga olek oli ikkagi uimane.”

Malõgina jäi enda esitusega üksikmängus rahule ja arvas, et sai kohtumisest häid kogemusi, sest vastas oli ikkagi kunagi maailma TOP200 sisse kuulunud tennisist. “Arvan, et mäng oli natuke liiga palju tõusude ja mõõnadega,” ütles Elena.

– Treener Märten Tamla jagamas nõu Anett Kontaveidile / Foto: Laura Lorette Takel

Treener-kapten Märten Tamla leidis samuti, et Malõgina mängis oma taseme välja. “Kui ta mängis oma mängu, siis ta oli väga hea. Aga kohati hakkas ta ehk liiga palju vastasega löögi tugevuses võistlema ja siis tekkisid mõõnad. Mis puudutab otsustava seti 5:2 edu, siis seal tekkis võiduvärin,” ütles Tamla.

Anetti ajavahega kohanemise kohta ütles Tamla, et enne mängu Papamichailiga ei tundunud, et miski meie esireketit häiriks. “Aga ta juba hoiatas, et teatud ajal võib ta muutuda uniseks. Ent soojendusel tundus tal veel energiat ja särtsu küllaga olevat,” märkis Tamla. “Aklimatiseerumise neljas ja viies päev on rasked. Eks muidugi tuleb tunnistada, et paarismängus Anett oma taset välja ei mänginud. Seda nägid ju kõik, kes tennist vähegi tunnevad. Kui tagajoonemängus tal ikka enam-vähem tuli, siis just reaktsioonile ja särtsule mõjub ajavahega kohanemine kõige rohkem ja see pani teda võrgus eksima.”

scroll to top