fbpx
Close

Märten Tamla Liepajast: FedCupi koondise kandidaadid on heas vormis!

– Eesti Fed Cupi koondise kapten Märten Tamla / Foto: Igor Pissarev

Eesti FedCupi koondise treener-kapten Märten Tamla on praegu Liepaja turniiril, kus kuuest alustanud Eesti tennisistist püsivad üksikmängus konkurentsis veel Elena Malõgina ja Katriin Saar ning paarismängus ka Saara Orav.

Senise põhjal võib Tamla öelda, et hetke teine ja kolmas number peaksid olema just Malõgina ja Saar, kes tunduvad olevat heas vormis ja võivad naiskonda aidata sel aastal paremini kui mullu. Kohe puudutas Tamla ka ajakirjandusest läbi käinud teemat, et Kaia Kanepi võib tulla naiskonna teiseks numbriks. “Praeguse seisuga ma ei saa veel kinnitada, et Kaia oleks võistkonna liige. Olen naiskonna nimetanud ja esialgu veel seda koosseisu muutma ei hakka, sest Kaia liitumine on veel ebaselge,” ütles Tamla.

Tamla kirjeldas pisut ka Saare tänast dramaatilist mängu Rootsi tennisisti Jacquelin Cabaj Awadiga, kus eestlanna enne 6:1, 7:6 võitu mängis maha kuus matšpalli, aga päästis viis settpalli. “Ma ei tahaks öelda, et mängis maha. Ühel matšpallil tegi Katriin küll topeltvea, aga ta teadlikult riskis teise serviga. Vastase pallingul ei olnud tal kummalgi matšpallil sisuliselt šanssi, sest rootslanna lõi tugeva servi ja siis ründelöögi punktiks. Kogu teine sett oli täiesti võrdne, kord üks natuke parem, siis teine. Niisugust mängu võiski oodata, sest esimeses setis oli vastane ootamatult lahja,” ütles Tamla.

Enne seda jõudis võiduni Malõgina, kelle esitust nimetas Tamla korralikuks. “Nii Elena kui ka Katriini tase on praegu selline, et mõlemad võivad Liepaja turniiri võita. Aga see kõik oleneb, kuidas konkreetne mäng õnnestub. Kuid võimekus on selleks neil olemas,” märkis Tamla.

scroll to top